strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP


Ariana Kotowska Sarapata, Jacek Sarapata
Ariana Kotowska Sarapata
Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 1987. Od 1999 zajmuję się rzeźbą, realizując małe formy, medale, a także rzeźby plenerowe, płakorzeźby, tablice okolicznościowe, rzeźby sakralne i nagrobkowe. Łącząc w przestrzeni nowe techniki rzeźbiarskie z tradycyjnym pojęciem formy realizuje swoje przemyślenia, poszukiwania, a także wielką potrzebę tworzenia.

Jacek Sarapata
Dyplom 1974 w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w Pracowni Rzeźby prof. Jerzego Bandury.
Mieszka i pracuje w Katowicach.
Zajmuję się głównie małą formą w brązie, ale również realizuje rzeźby monumentalne w kamieniu oraz w tworzywach sztucznych w kraju i za granicą. Realizacje pomnikowe, plenerowe oraz sakralne na Śląsku. Udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych; niejednokrotnie wyróżniany i nagradzany.
Pracuje również jako nauczyciel akademicki w ASP Katowice w pracowni rzeźby na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

sarapatowie  sarapatowie  sarapatowie  sarapatowie  sarapatowie  sarapatowie  sarapatowie  sarapatowie sarapatowie sarapatowie sarapatowie sarapatowie
 
logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.