strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP


Wystawa scenografii ze zbiorów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM

       Charakter Śląskiego Teatru Lalki i Aktora "Ateneum" kształtował się od początku w oparciu o miejscowe środowisko twórcze.
Dziś wciąż zajmuje ono istotne miejsce wśród współpracujących z katowicką sceną artystów, ale coraz prężniej rozwijają się kontakty z realizatorami z kraju i zagranicy (m.in. z Czech, Austrii, Meksyku, Słowacji, Japonii). W repertuarze, adresowanym głównie do widowni dzięcięcej, jest miejsce na pozycję współczesnych autorów, dominuje jednak baśniowa klasyka. Realizowana
w różnych konwencjach i technikach, wykorzystuje środki teatru lalkowego oraz jego związki ze sceną żywego planu. Szczególnie dużo uwagi poświęca się kształtowaniu gustu małych widzów poprzez warstwę plastyczną oraz muzykę.

Efektem poszukiwań repertuarowych i nowym wyzwaniem artystycznym jest nurt spektakli dla młodziezy i dorosłych, który pojawił się wraz z premierami "Jamy" Franza Kafki, "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza czy "Joanny d'Arc w adaptacji Karela Brozka.
Od czterech lat działa Galeria Ateneum, będąca drugą, kameralną sceną teatru i przestrzenią ekspozycyjną (odbyło się tu ponad 20 wystaw).
Od 2002 roku propozycje nie tylko dla najmłodszych znakomicie uzupełnia Festwal Teatrów Lalek "Katowice- Dzieciom".
Ze swymi przedstawieniami zespół gościł wielokrotnie za granicą m.in. w Austrii, Czechach, Holandii, Niemczech, Słowacji, USA, Wielkiej Brytanii. Uczestniczył też w krajowych i międzynarodowych festiwalach, niejednokrotnie uzyskując nagrody za swe prezentacje.

Wystawa scenografii ze zbiorów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM Wystawa scenografii ze zbiorów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM Wystawa scenografii ze zbiorów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM Wystawa scenografii ze zbiorów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM Wystawa scenografii ze zbiorów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM Wystawa scenografii ze zbiorów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM Wystawa scenografii ze zbiorów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM Wystawa scenografii ze zbiorów Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM

 
logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.