strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP


Eryk Pudełko

Urodził się w 1936 roku w miejscowości Chybie- Zamachy na Śląsku Cieszyńskim. W latach 1955-1961 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie- Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom w 1961 roku w pracowniach prof. Leona Dołżyckiego, Rafała Pomorskiego, Aleksandra Raka i Bogusława Góreckiego.
Od 1961 roku współpracuje z wydawnictwami "Śląsk" i WAG w zakresie projektowania wydawniczego. W latach 1963-1973 członek Grupy ARKAT.
Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, projektowaniem graficznym, wystawiennictwem.
Członek Zarządu Sekcji Malarstwa ZPAP- Okręg Katowice (w kadencji 1978-81).
Rzeczoznawca w specjalości: ocena dzieł sztuki współczesnej w zakresie mlarstwa (uprawnienia nadane przez Departament Plastyki Ministerstwa Kultury i Sztuki). Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Obrazy i grafiki w zbiorach: Muzeum w Toruniu (Gabinet Rycin), Muzeum Śląskiego w Katowicach, Galerii Śląskiej Telewizji, Wydziału Kultury Wojewódzkiego urzędu w Katowicach, Towarzystwa Sztuk Pięknych "Zachęta" w Krakowie i Warszawie, Oddziałach CBWA oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.


Eryk Pudełko Eryk Pudełko Eryk Pudełko Eryk Pudełko Eryk Pudełko Eryk Pudełko Eryk Pudełko Eryk Pudełko Eryk Pudełko Eryk Pudełko Eryk Pudełko Eryk Pudełko

 
logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.