strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP


"WZORNICTWO W OBOK"

Wzornictwo, jako samodzielny kierunek kształcenia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, rozpoczęło swoją działalność w roku akademickim 1989/1990. Od samego początku poszerzało ono ofertę edukacyjną uczelni o nowe obszary projektowania.


Poprzez innowacyjne i ergonomiczne rozwiązania w sferach: domu, pracy, przestrzeni publicznej i usług, wzornictwo sprzyja aktywizacji życia różnych społeczności, ułatwiajac im włączenie się w życie społeczne i zawodowe. Tworzy nową jakość życia. Pomaga konkurować naszym produktom.

Katowickie wzornictwo realizuje swoją misję poprzez kształtowanie w specjalnościach: Projektowanie Form Przemysłowych i Projektowania Komunikacji Wizualnej oraz uruchomionej w bieżącym roku akademickim, Komunikacji Społecznej.

Uczelnia, jako jedna z pierwszych w Polsce, wprowadziła kształcenie nastawione na współpracę z przemysłem, wykorzystując najnowocześniejsze komputerowe systemy projektowania, modelowania i produkcji. Na kierunku Wzornictwo studenci realizują projekty we współpracy z lokalnymi firmami, instytucjami oraz społecznościami od fazy sprecyzowania potrzeby, określenia zadania, poprzez modelowanie oraz prototypowanie, prowadzące do doskonalenia projektu. Wiele działań prowadzonych jest we współpracy z producentami: ROCA POLSKA, Zano, AIMMS (LG), Deante, Komandor, instytucjami: Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego- lidera projektu "Design Silesia", Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii, Zamkiem Cieszyn, Parkiem Śląskim, Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, Silesia City Center w Katowicach, People Supermarket w Londynie oraz samorządami- Katowic, Zawiercia, Mstowa.

Osobisty, aktywny udział studenta w procesie projektowym oraz doświadczenia, związane z realizacją modeli i prototypów, ułatwią mu w przyszłości podjęcie pracy w profesjonalnym zespole projektowym.


Kształcenie projektowe uzupełnione jest kształceniem plastycznym w zakresie szeroko rozumianych sztuk wizualnych.

Prace studenckie, eksponowane na wystawie, powstały w Katedrach: Projektowania Form Przemysłowych i Projektowania Komunikacji Wizualnej.

Prace pedagogów, ich różnorodność i wielość inspiracji, dopełniają obraz kształcenia na wzornictwie.

        Katowice 2012                                                                                                                                         kwal. II st. Jerzy Wuttke, prof. ASP                     


wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo wzornictwo

 
logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.