strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP


Stanisław Niemczyk

Urodzony w 1943 roku w Czechowicach - Dziedzicach. Polski architekt, na-zywany „polskim Gaudim", laureat Honorowej Nagrody SARP w 1998 roku, uhonorowany w 2000 roku przez Jana Pawła II odznaczeniem Pro Ecclesia et Pontifice. Za zasługi dla budownictwa sakralnego otrzymał 18 czerwca 2011 roku medal Per artem ad Deum, przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury.
Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej w 1968 roku, pisząc pracę dyplomową u prof. Włodzimierza Gruszczyńskiego. Od 1968 roku pracował w Tychach w Miastoprojekcie - Tychy, gdzie zasłynął z projektowania obiektów nietypowych i jednocześnie wyprzedzających swój czas.
Autor budynków handlowych, usługowych, mieszkalnych i sa-kralnych. Zasłynął jako twórca niezwykłych kościołów. Architekt mieszka w Tychach i prowadzi biuro Ars Ar-chitektura SC.

Stanisław Niemczyk Stanisław Niemczyk Stanisław Niemczyk Stanisław Niemczyk Stanisław Niemczyk Stanisław Niemczyk Stanisław Niemczyk Od lewej: Stanisław Niemczyk i Andrzej Maria Marczewski

 
logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.