strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!



Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP


Repertuar


11.09.2010  (sobota)


Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

William Shakespeare "Otello- wariacje na temat"

tłumaczenie: Stanisław Barańczak
reżyseria, scenografia, scenariusz: Agata Duda- Gracz
muzyka- Jakub Ostaszewski, reżyseria światła- Piotr Pawlik, ruch sceniczny- Kamila Jankowska, Witold Jurewicz, asystent reżysera- Katarzyna Brewińska, asystent scenografa- Grzegorz Nowak
występują: Otello- Andrzej Wichrowski, Bianka- Dorota Kiełkowicz, Emilia- Izabela Kałużyński, Lodovico- Marek Nędza, Gratiano- Radosław Osypiuk, Rodrigo- Michał Staszczak, Brabantio- Henryk Staszewski, Montano- Mariusz Witkowski

 

czytaj więcej
 

24.10.2010 (niedziela)


Teatr Polski w Bydgoszczy

Artur Pałyga "V (F) ICD- 10 Transformacje"


reżyseria: Paweł Łysak
dramaturgia- Paweł Sztarbowski, scenografia- Paweł Wodziński, kostiumy- Aleksandra Semenowicz, projekcja video- Remigiusz Zawadzki
występują: Karolina Adamczyk, Marta Ścisłowicz, Małgorzata Trofimiuk, Michał Czachor, Mirosław Guzowski, Michał Jarmicki (gościnnie), Artur Krajewski

 

czytaj więcej
 

15.11.2010 (poniedziałek)


Teatr ATENEUM im. Stefana Jaracza w Warszawie

Isaac Bashevis Singer "Namiętności"


adaptacja i reżyseria: Izabella Cywińska
scenografia- Jan Kozikowski, kostiumy- Julia Skrzynecka, muzyka- Jerzy Satanowski, teksty songów- Andrzej Poniedzielski
występują: Jadwiga Jankowska- Cieślak, Barbara Prokopowicz, Krystyna Tkacz, Katarzyna Łochowska, Magdalena Zawadzka, Grzegorz Damięcki, Krzysztof Gosztyła, Henryk Łapiński, Jerzy Kamas, Bartłomiej Nowosielski
oraz jako chór: Halina Łabonarska, Dorota Nowakowska, Jan Janga Tomaszewski


 

czytaj więcej
 

12.12.2010 (niedziela)


Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem

 "Ccy- Witkac-Y Menażeria"

  na podstawie "Juwenaliów"


scenariusz i reżyseria: Andrzej Dziuk
muzyka- Włodek Kiniorski, scenografia: Rafał Zawistowski, choreografia- Anita Podkowa- Brańka
występują: Alicja Dąbrowska, Dorota Ficoń, Łukasz Chojęta, Krzysztof Łakomik, Krzysztof Najbor, Dominik Piejko


 

czytaj więcej
 

22.01.2011 (sobota)


Teatr Polski we Wrocławiu

Werner Schwab "Prezydentki

  przekład Monika Muskała


opracowanie tekstu, reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Krystian Lupa
występują: Erna- Bożena Baranowska, Greta- Halina Rasikówna, Mariedl- Ewa Skibińska, Dziewica Maryja- Aldona Struzik/ Dominika Figurska/ Anna Ilczuk

czytaj więcej
 

12.03.2011 (sobota)


Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Paul Barz "Kolacja na cztery ręce"

  przekład Jacek St. Buras

reżyseria: Bogdan Koca
muzyka- Jan Sebastian Bach, Georg Friedrich Heandel
występują:
Bogdan Koca- Jan Sebastian Bach
Marek Prażanowski- Jerzy Fryderyk Heandel
Piotr Konieczyński- Jan Krzysztof Schmidt

 

czytaj więcej
 

8.04.2011 (piątek)


Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

słowami Szekspira, Eliota, Audena, Jęczmyka, Psalmistów "Burza"

  przekład Stanisław Barańczak, Józef Paszkowski, Krzysztof Boczkowski i inni

inscenizacja: Janusz Wiśniewski
muzyka- Jerzy Satanowski, choreografia- Emil Wesołowski, asystent scenografa, instalacje rzeźbiarskie- Wawrzyniec Kozicki, asystenci reżysera- Iga Figiel- Idziak, Hanna Kujawiak, Anna Wachowiak

OBSADA

OSOBY DRAMATU:
PROSPERO- Mariusz Puchalski
ANTONIO- Witold Dębicki
ALONZO- Aleksander Machalica
FERDYNAND- Cezary Łukaszewicz
MIRANDA- Jagoda Stach, Barbara Kurdej

OSOBY:

ARIEL- Łukasz Mazurek
KALIBAN- Mirosław Kropielnicki

DUCHY, ZJAWY, GŁOSY WYSPY
Zasadnicze Medium Cierpiące- Antonina Choroszy
Medium: Głos Wyspy- Daniela Popławska
Chirurg Spóźniony- Sława Kwaśniewska
Akuszer Łaskawy- Łaskawym- Irena Grzonka
Dr Arietta- Bolesław Idziak
Dr Certo- Michał Grudziński
Duch Uciekający Przed Falą Bijącą i Brzeg- Paweł Binkowski
Duch Goniący Falę Wracającą od Brzegu- Radosław Elis
Jego Wczesna Wersja- Wojciech Denka
Głos Wyspy; Jest czy Go Nie Ma?- Nikodem Kasprowicz
Znam Tę Postać- Tadeusz Drzewiecki
Dzięki Bogu- Edward Warzecha
Widmo Roniące Łzy- Paweł Hadyński
Widmo Siostrzyczki- Janusz Andrzejewski
Isabel Rowsthorne- Gabriela Frycz, Ewelina Dubczyk
Wiecznie Nieobecny- Andrzej Lejborek
Zawsze Obecny- Janusz Grenda
Widmo- Anna Mierzwa
Widmo- Michał Kocurek

oraz INNE DUCHY, DAWNO ZMARLI, CIENIE

 

czytaj więcej
 

15.05.2011 (niedziela)


Teatr Narodowy w Warszawie

Amanita Muskaria "Daily Soup"

 

reżyseria: Małgorzata Bogajewska
scenografia- Maciej Chojnacki, muzyka- Paweł Czepułkowski, Michał Litwiniec, oprac. muz. Rafał Kowalczyk
występują:
Halina Skoczyńska- Matka, Janusz Gajos- Ojciec, Anna Grycewicz- Córka, Danuta Szaflarska (gościnnie)- Babka

 

 

czytaj więcej
 

12.06.2011 (niedziela)


Teatr STU z Krakowa

William Szekspir "Król Lear"

przekład Maciej Słomczyński

adaptacja i reżyseria: Krzysztof Jasiński
muzyka- Janusz Grzywacz, dekoracje Maciej Rybicki, kostiumy- Anna Czyż
występują:
Mariusz Saniternik- Lear, Dariusz Gnatowski/ Krzysztof Globisz- Kent, Marek Litewski/ Andrzej Róg- Gloucester,Krzysztof Piątkowski/ Marcin Zacharzewski/ Grzegorz Mielczarek - Edgar, Mariusz Zaniewski/ Robert Koszucki- Edmund, Agata Myśliwiec- Kordelia, Agnieszka Marek/ Anna Cieślak- Regana, Anna Oberc/ Dominika Figurska- Goneryla, Grzegorz Suski/ Michał Rydzewski- Oswald

 

czytaj więcej
 


logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.