strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP


Andromeda

Pasaż Kultury Andromeda

ARTETEKA I LABORATORIUM SZTUKI
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 32 780 32 03


Miejska Galeria Sztuki Obok
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 32 780 32 02

pl. Baczyńskiego 2 

 

Na piętrze Pasażu Kultury Andromeda znajdują się pomieszczenia podlegające Teatrowi Małemu:

Arteteka – miejsce, w którym można poszerzać swoją wiedzę z zakresu sztuki. Posiadamy księgozbiór oraz wydawnictwa ciągłe m.in. z dziedziny teatrologii, filmu oraz malarstwa. Użytkownikom udostępniane są również laptopy z dostępem do internetu oraz duży monitor z podłączonymi słuchawkami bezprzewodowymi umożliwiający wyświetlanie materiałów audiowizualnych.

Laboratorium Sztuki – jest to sala teatralno-projekcyjna, w której odbywają się spektakle kameralne 
oraz profesjonalne projekcje filmowe. Jak sama nazwa wskazuje, miejsce to zostało stworzone z myślą o eksperymentach artystycznych, chęci sprawdzenia gdzie przebiegają granice sztuki, o ile takowe w ogóle istnieją.

Miejska Galeria Sztuki Obok – sala wystawiennicza oraz biura MGSz Obok.


Zajęcia stałe:


środy

18.00–22.00

Planszowe Tychy

Spotkania gier planszowych.

Najświeższe informacje na Facebooku Planszowe Tychy


czwartki

 

 piątki

 

 


soboty

 

10.00–13.00 

 Zajęcia Kreatywne dla dzieci (3–9 lat)

Zajęcia dla dzieci, które lubią tworzyć, budować, zmieniać i wymyślać.
Prowadzą: Ania Kózka i Ola Rudlicka

Szczegóły merytoryczne u prowadzących – pracownia kreatywna:
508 840 227, 513 873 500
10.00–11.20 dzieci w wieku 6–9 lat
11.35–12.35 dzieci w wieku 4–6 lat
12.45–13.30 dzieci w wieku 3–4 lat

Uwaga: zajęcia prowadzone w grupach do 16 dzieci, zakup biletu w cenie 35 zl (grupa I 6-9 lat, grupa II 4-6 lat) 25 zł  (grupa III 3-4 lata) w kasie Teatru Małego lub bezpośrednio przed zajęciami


niedziele

 

 


WYDARZENIA I IMPREZY CYKLICZNE

 

Po drugiej
stronie płótna

 

Cykl „Po drugiej stronie płótna” opowiada o genialnych malarzach i ich dziełach, jednak w sposób inny niż ten, do jakiego przywykliśmy. Scenariusz opiera się na mniej lub bardziej znanych ciekawostkach ze świata sztuki. Przybliżają je sami artyści: aktor, grany przez Andrzeja Marię Marczewskiego, malarz (w tej roli Sławomir Żukowski) oraz poetka, w którą wciela się Agnieszka Kijas, autorka cyklu. Każdorazowo ich rozmowę ilustruje projekcja multimedialna.  

Dotychczas powstały 3 części płóciennej serii. Pierwsza utrzymana była w duchu kryminalnym, druga poruszała temat złota w malarstwie, a trzecia omawia najbardziej kontrowersyjne akty. Czwarty odcinek w przygotowaniu.

foto_po_drugiej_stronie01


Czytania rocznicowe

 

Czytanie rocznicowe, to pomysł czytania w dniu urodzin, śmierci, debiutu czy innych ważnych wydarzeń z życia Literatów.
Czytania odbywają się w Pasażu Kultury Andromeda, a przy sprzyjającej pogodzie na placu Baczyńskiego. Organizatorką w Tychach jest Agata Cichy.

 


Tyski Salon Słowa

 

Prowadzi: Agata Cichy

 


Zajęcia Kreatywne

 

Ideą zajęć kreatywnych jest tworzenie ciekawych form przy wykorzystaniu materiałów recyclingowych, a także eksperymentowanie z kolorem, fakturą, obrazem i dźwiękiem. Rozmaitość technik, które proponujemy na zajęciach kreatywnych pobudza wyobraźnię dziecka oraz wspomaga jego rozwój grafo i psychomotoryczny.


10.00 –11.20 dzieci w wieku 6–9 lat
11.35–12.35 dzieci w wieku 4–6 lat
12.45–13.30 dzieci w wieku 3–4 lat

Zajęcia kreatywne prowadzą:

mgr sztuki Ola Rudlicka 508 840 227
mgr sztuki Ania Kózka 513 873 500

Facebook

Uwaga: zajęcia prowadzone w grupach do 16 dzieci. Sugerowana wcześniejsza rezerwacja miejsc/zakup biletu. zZakup biletu w cenie 35 zł  (grupa I 6-9 lat, grupa II 4-6 lat) 25 zł (grupa III 3-4 lata) w kasie Teatru Małego lub bezpośrednio przed zajęciami.


Zajęcia
z rysunku
i malarstwa dla każdego, kto lubi spędzać czas rozwijając się

 

Zajęcia odbywać się będą od 18 czerwca w każdy czwartek w godz. 18.00–20.00.
Bilety można zakupić bezpośrednio przed zajęciami cena 50zł/120min.
Materiały na zajęcia we własnym zakresie/obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Zajęcia prowadzą Anna Kózka tel. 513 873 500, Ola Rudlicka tel. 508 840 227

Pierwsze zajęcia odbędą się 18 czerwca.
 

plakat_rysunek_malarstwo01


Akademia Polskiego Filmu

 

Program realizowany we współpracy z Krakowską Akadamią
im. A. Frycza-Modrzewskiego – Wydział Zamiejscowy w Tychach- Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny- zapisy w Uniwersytecie Trzeciego Wieku
(ul. Niepodległości 32) lub po okazaniu wejściówki odebranej z kasy Teatru Małego lub w Pasażu Kultury Andromeda przed seansem.

O Akademii Polskiego Filmu:

Program Akademii, składający się z ponad 100 tytułów i rozłożony na cztery semestry, obrazuje dorobek polskiego kina fabularnego w szerokim spektrum nazwisk, gatunków i tematów. Podstawą ich wyboru były dopełniające się kryteria: rangi osiągnięć i poszukiwań artystycznych oraz szczególnie życzliwego przyjęcia przez widownię. Chronologiczna konstrukcja programu ułatwia poznanie tendencji dominujących w danym okresie i kierunków rozwojowych. Pewne ograniczenie liczby utworów wybitnych twórców jest zamysłem świadomym: ma chronić przed ich tzw. nadreprezentacją. Pozwala to na przypomnienie pojedynczych, lecz ważnych dokonań innych reżyserów.

 

Akademia Polskiego Filmu uzupełnia humanistyczne programy wyższych uczelni, jednocześnie pełniąc funkcje wolnej wszechnicy. Otwiera się przed tymi wszystkimi, którzy chcieliby scalić i pogłębić historyczną wiedzę o rodzimym filmie. Wykładowcami Akademii są najwybitniejsi filmoznawcy z ośrodków akademickich całego kraju. Zależało nam na takim ich wyborze, który nie byłby czysto formalny. Najlepiej, gdy ogólna wiedza łączy się z przywiązaniem narratora do konkretnego przedmiotu: twórcy, dzieła, okresu czy stylu. Wykład, tak jak sam seans filmowy, wymaga empatii. Chciałoby się, żeby Akademia Polskiego Filmu stała się zaczynem takiego inspirującego klimatu.

 dr Rafał Marszałek, konsultant naukowy Akademii

Wykładowcy

Z APF współpracuje ponad osiemdziesięciu wykładowców akademickich
z uniwersytetów z całej Polski. Wśród nich:
prof. Alicja Helman, prof. Małgorzata Hendrykowska, prof. Maryla Hopfinger, prof. Tadeusz Lubelski, dr Rafał Marszałek, prof. Tadeusz Miczka, prof. Ewelina Nurczyńska- Fidelska, prof. Mirosław Przylipiak, prof. Andrzej Werner, prof. Piotr Zwierzchowski.

 
logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.