strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAPTEATR MAŁY  

1.02
/pon./

godz.
18.30

Grzegorz Halama w nowym programie „Długo i szczęśliwie”

Jest autorem pierwszej w Polsce imprezy stand-up współorganizowanej z telewizją Comedy Central oraz pierwszych w Polsce warsztatów stand-upu. To komediowa forma artystyczna w postaci monologu przed publicznością. Opiera się głównie na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością.

Nowy program G. Halamy, to tzw. czysty stand-up – czyli pozbawiony wulgaryzmów, skupiający się raczej na bystrych obserwacjach życia codziennego, podanych szczerze i dowcipnie.

Cena biletu: 40 zł, karta stałego widza nieważna (współorg. New Art).

Sprzedaż biletów także na portalu: www.biletynakabarety.pl

plakat_halama01


2.02
/wtorek/

godz.
17.00

Młode Talenty – koncert galowy w 25-lecie konkursu organizowanego przez II LO im. C. K. Norwida

Wstęp za zaproszeniami (szczegóły u organizatora).


5.02
/piątek/

godz.
10.00

Pierre Gripari „Opowieści z ulicy Brokatowej” – Teatr Dzieci Zagłębia

reżyseria Gabriel Gietzky

Spektakl szczególnie polecany kl. IV–VI, ale i dla gimnazjaliści zobaczą  go z przyjemnością! To 6 etiud po 15 min., każda oparta na innym języku teatralnym. Powstało widowisko wielowymiarowe, zaskakujące formą, z niebanalną narracją i muzyką tworzoną na żywo.

Czas trwania 1 godz. 30 min. z przerwą.

Cena biletu: 15 zł


6.02
/sobota/

godz.
18.30

„Kocham Cię, Broadway”koncert karnawałowy

Teatr Mały i Nicola Palladini postanowili wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Tym samym zapraszają serdecznie na Rewię Karnawałową.

Tak jak w Sylwestra, Rewia Karnalowa „KOCHAM CIĘ, BROADWAY” przeniesie Widzów w świat musicali.

Nicola Palladini, przy udziale tak pokochanej przez tyszan włoskiej aktorki musicalowej Sereny Ottardo, poprowadzi Widzów przez kilkadziesiąt znanych i cenionych utworów, z takich produkcji jak: „Dirty Dancing”, „Grease”, „Cabaret”, „Kiss Me Kate”, „Jesus Christ Superstar”, czy „Chicago”. Repertuar został starannie dobrany tak, by zawarły się w nim utwory, bez których nie wyobrażamy sobie współczesnego musicalu. Wystarczy wspomnieć, takie tytuły jak „Mamma Mia”, czy „The Blues Brothers” aby jasnym stało się, że będzie to spotkanie z muzyką rozrywkową najwyższych lotów, jednocześnie wysmakowaną i wpadającą w ucho, przepięknie i bogato aranżowaną.

Widzowie usłyszą niezapomniane szlagiery „All that jazz”, „Money, Money” wzruszą się przy „Beauty and The Beast” i dadzą porwać do tańca przy kawałkach Abby.

Przypomną sobie „Respect” Arethy Franklin i zanucą w deszczu „Singin' in The Rain”. Wzruszą się przy legendarnym już „I don't know how to love him”, rozweselą się przy „Everybody need somebody” – po to tylko, by wkrótce nucić nostalgiczne „Somewhere over The rainbow”.

Tłem dla Rewii będą unikatowe, specjalnie na tę okazję przygotowane wideoprojekcje, solistom będą towarzyszyć zespół wokalny oraz tancerze baletu, a orkiestrą zadyryguje Krzysztof Brzeziński.

Małgorzata Wojtulewicz

Cena biletu: 50 zł, karta stałego widza nieważna.

Przy zakupie 1 lub 2 biletów na Rewię Karnawałową, otrzymają Państwo upust: dwa bilety w cenie jednego na Muzyczny Spektakl Śladami Miłości „d:Amore”. Przy zakupie więcej niż 2 biletów otrzymają Państwo jedno dwuosobowe zaproszenie na Muzyczny Spektakl Śladami Miłości „d:Amore”.

 

ikona_facebook01Życie każdego człowieka to jego osobisty Broadway. Teatr Mały w Tychach zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Mój Broadway. Do wygrania zaproszenie dla dwóch osób na Rewię Karnawałową „Kocham Cię, Broadway” – 6.02.2016r. godz. 18.30. Zasady konkursu są bardzo proste. Zrób zdjęcie, które prezentuje Twoje codzienne obowiązki (praca, porządki w domu, spacer z psem itp.).  Podpisz je „Mój Broadway, Teatr Mały Tychy” dołącz do niego hasztagi #mójbroadway #teatrmaly #tychy i ustaw je jako publiczne. Proponujemy również, żeby nazwać zdjęcie tytułem znanych Państwu produkcji musicalowych. Wyniki konkursu ogłosimy 29 stycznia 2016r.

Przejdź do konkursu Mój Broadway na portalu Facebook.

Więcej o spektaklu /galeria zdjęć/

Fot. Marco Bartoccioni oraz Jakub Kabus

foto_broadway01

foto_broadway02

foto_broadway04


7.02
/niedziela/

godz.
17.00

KONCERT OPERETKOWY

Wystąpią: 
Katarzyna Staroń – sopran
Jędrzej Tomczyk – tenor
Klaudyna Wąsiewicz – fortepian
Andrzej Tulik – skrzypce

Publiczności, która gorąco oklaskiwała w ub. roku kwietniowy Koncert Operetkowy (najpiękniejsze arie i duety znanych oper i operetek, brawurowe tanga i czardasze!) a potem w październiku Koncert Wiedeński, artystów z Dolnego Śląska (związanych mi.in z Filharmonią Dolnośląską i Operą Wrocławską) rekomendować nie trzeba! Tenor Jędrzej Tomczyk grupuje wokół siebie znakomitych wykonawców. Na scenie pojawią się utalentowani soliści polskiej estrady, laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu.

Zabrzmią największe przeboje świata opery, operetki i musicalu, a także niezapomniane melodie gorącej Italii.

Cena biletu : 45 zł, karta nieważna (współorg. Tomczyk Art. J. Tomczyk).

plakat_koncert_operetkowy_luty2015_01


9, 10.02
/wtorek, środa/


KinoSzkoła, KinoPrzedszkole – Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej

Szczegóły: www.kinoszkola.pl (wg dokonanych rezerwacji).


11.02
/czwartek/


„Makbet” – Teatr Cracovia

reżyseria: Anna Kasprzyk

 Wg dokonanych rezerwacji.


14.02
/niedziela/

godz.
12.00

XXXIII Krakowski Salon Poezji w Tychach
Johann Wolfgang Goethe – poezja miłosna

Interpretuje Andrzej Warcaba, przy fortepianie: Tymoteusz Bies – uczestnik Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2015

Wstęp bezpłatny za okazaniem wejściówki odebranej z kasy Teatru Małego.

Fot. Serwis OSV

foto_tymoteusz_bies01


17.02
/środa/

godz.
18.00

Wieczór autorski Arkadiusza Kremzy – promocja tomiku „Sterownia”

Oprawa muzyczna:
Tymoteusz Bies – fortepian
Michał  Kłakus – gitara basowa
Maciej Melecki – prowadzenie

Arkadiusz Kremza - urodzony w 1975 r. w Mikołowie, tam mieszka i pracuje. Autor tomów wierszy: Bloki (1997), Hocki-klocki (2000), Brania (2003), Pukanie ziemi (2006), Wiersze z wody i żelaza (2012) oraz poematu Ludzie wewnętrzni (2009). Laureat Nagrody Otoczaka 2013 za tom Wiersze z wody i żelaza.

Wstęp wolny.

Fot. Sylwia Dwornicka

foto_kremza01


19.02
/piątek/

godz.
18.30

Sztywny Pal Azji – koncert w 30-lecie zespołu; w składzie znowu Leszek Nowak!

Grupa powstała na początku 1986, założona przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Pierwszy sukces przyszedł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu zespół zakwalifikował się do „złotej dziesiątki”, a piosenka Nasze reggae stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. W 2014 roku największy ich przebój Wieża radości, wieża samotności uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. Z początkiem lipca 2015 zespół wznowił regularną, koncertową i wydawniczą, współpracę z Leszkiem Nowakiem – pierwszym w historii wokalistą Sztywnego Pala Azji, którego głos usłyszeć można we wszystkich przebojach pochodzących z pierwszych studyjnych płyt.  Rok 2016 to rok 30-lecia zespołu – podczas koncertu można będzie usłyszeć przeboje, m.in.: Wieża radości wieża samotności, Spotkanie z..., Kurort, Nasze reggaeNieprzemakalni, Łoże w kolorze czerwonym.

Zagrają w składzie:
Leszek Nowak – śpiew, fortepian
Jarosław Kisiński – gitara
Paweł Nazimek – gitara basowa
Zbigniew Ciaputa – perkusja
Krystian Różycki – gitara basowa, gitara, instrumenty perkusyjne
Wojciech Wołyniak – gitara, instrumenty klawiszowe

Cena biletu: 40 zł, karta nieważna (współorg. M. Zdaniukiewicz) Także sprzedaż internetowa na www.biletyna.pl.

Fot. arch. zespołu

foto_web_sztywny_pal_azji01


20.02
/sobota/

godz.
16.00

Dariusz Czajkowski: „O dziewczynce Katarzynce Czerwonym Kapturkiem zwanej”

reżyseria: Adam E. Kwapisz
scenografia: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
muzyka: Michał Kowalczyk
ruch sceniczny: Tomasz Dajewski
teksty piosenek: Dariusz Czajkowski

obsada: Patryce Hauke, Joanna Rząp, Jacek Mikołajczyk, Agnieszka Raj-Kubat, Katarzyna Bała, Edyta Dziura, Adam Kwapisz

 Spektakl jest współczesną wersją jednej z najbardziej znanych baśni braci Grimm. Krnąbrny i beztroski Czerwony Kapturek w drodze do chorej babci spotyka wilka. Ulega jego namowom, nieświadomie ściągając na siebie wielkie niebezpieczeństwo. W konsekwencji gubi leśną drogę i wpada w niemałe kłopoty. To barwne i dynamiczne przedstawienie (lalka, maska, żywy plan), przeznaczone dla najmłodszych widzów, niesie ważną naukę o tym, jak poważne mogą być skutki rozmowy z obcymi. Nie zawsze znajdzie się bowiem myśliwy, który ochroni i pomoże Czerwonemu Kapturkowi zawrócić ze złej drogi.

Spektakl dla dzieci od lat 4 do 11 lat. Czas trwania: 1 godz. 15 min. z przerwą.
Uwaga: używane światła stroboskopowe!

Cena biletu: 18 dorośli, 15 zł dzieci.

Fot. arch. teatru

foto_web_o_czewczynce02


21.02
/niedziela/

godz.
17.00

Marcin Szczygielski: „Single po japońsku” – Teatr MY

reżyseria: Olaf Lubaszenko
wystąpią: Anna Mucha, Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek, Wojciech Medyński

To kontynuacja hitu 2014 roku – wystawianej także w Teatrze Małym sztuki M. Szczygielskiego „Single i remiksy” – komedii demaskującej mechanizmy korporacyjnych stosunków i obnażającej rzeczywisty charakter życia wielkomiejskich singli, pozornie gloryfikujących swoją niezależność i swobodę, a tak naprawdę stających się niewolnikami wychwalanej przez siebie wolności i kariery. Teraz, gdy okazuje się, że firmę  przejmuje właściciel z dalekiej Japonii, a obowiązującym strojem każdego pracownika staje się… kimono, w korporacyjnym cesarstwie wybucha bunt. A wszystko to w zapierających dech w piersiach dekoracjach i kostiumach rodem z Kraju Kwitnące j Wiśni.

Czas trwania 2 h 10 min., 1 przerwa.

Cena biletu: 80 zł, karta stałego widza nieważna (współorg. Impresariat „Koncert”).

foto_single_po_japonsku02

Przeczytaj więcej


23.02
/wtorek/

godz.
19.00

„Widzę normalny kraj” – koncert muzyki Jacka Kaczmarskiego
w wykonaniu Teatru HoM

Wystąpią:
Agnieszka Mucha – śpiew
Michał Lipiński – aranżacje, fortepian
Jakub Kabus – śpiew, lira korbowa, wizualizacje multimedialne
Krzysztof Kulbicki –  śpiew

Jacek Karczmarski (1957–2004) – poeta, prozaik, kompozytor, piosenkarz, twórca tekstów piosenek znany głównie dzięki piosenkom o tematyce historycznej (Rejtan, czyli raport ambasadoraSen Katarzyny IILekcja historii klasycznej) i społeczno-politycznej (MuryNasza klasaObława). Postać powszechnie kojarzona z etosem pierwszej Solidarności oraz stanem wojennym – okresem, kiedy jego liryka, rozpowszechniana w nieoficjalnych wydawnictwach, identyfikowana była jako głos antykomunistycznej opozycji.  

Cena biletu: 20 zł, a na kartę stałego widza 14 zł.


25.02
/czwartek/

godz.
17.30, 19.30

„Lot nad kukułczym gniazdem” – autorska adaptacja powieść Kena Kesseya w konwencji teatru pantomimy oraz teatru plastycznego

scenariusz: Katarzyna Kabus
reżyseria: Jakub Kabus, Katarzyna Kabus
muzyka: Michał Lipiński

obsada: Łukasz Łyduch, Natalia Kruszyna, Kamil Ciesielski, Katarzyna Kabus, Daria Dorda, Anna Swoboda, Cezary Kruszyna, Jakub Kabus, Krzysztof Włosiński,
Grzegorz Król, Tymoteusz Dorda, Janusz Niedbał

Produkcja: Teatr HoM, Teatr Mały w Tychach
Partnerzy: Stowarzyszenie Przestrzeń Wyobraźni, Stowarzyszenie Śląskie Zakłady Sztuki, Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Uwaga: przedstawienie z widownią ustawianą na scenie dla 85 osób. Czas trwania 60 minut.

Cena biletu: 20 zł, karta stałego widza 14 zł.


26.02
/piątek/

godz.
11.30

Zwiedzanie teatru

Zarezerwowane. 


26.02
/piątek/


Biesiada poetycka podsumowująca XVI Ogólnopolski Konkurs na Tomik Wierszy „TYSKA ZIMA POETYCKA” – po debiucie

godz. 17.00, kawiarnia „Belfegor”

* Turniej Jednego Wiersza ( dla laureata nagroda 200 zł, książki, zaproszenia na imprezy do Teatru Małego;  wyniki turnieju publikowane w marcu na łamach kwartalnika „Tyski Magazyn Kulturalny”) Warunkiem uczestnictwa jest osobiste odczytanie jednego niepublikowanego wiersza i złożenie czytelnej, podpisanej kopii  na ręce jury.


godz. 18.00,  teatralna scena

* Wieczór autorski   laureata XVI  „TYSKIEJ ZIMY POETYCKIEJ”  Jacka Mączki i promocja wydanego przez Teatr Mały nagrodzonego  tomiku "Brudy prać".

 Jury XVI edycji: Jacek Gutorow, Karol Maliszewski, Tadeusz Sławek


27.02
/sobota/

godz.
18.00

Jan Jakub NALEŻYTY w koncercie piosenki francuskiej
(w polskiej wersji językowej)

Zespół w składzie:
Dorota Wasilewska – fortepian
Sławomir Ratajczyk/Robert Kuśmierski – akordeon
Paweł Goleń – kontrabas
 

foto_web_jan_jakub01Jan Jakub Należyty to artysta wszechstronny – muzyk, aktor, piosenkarz, autor tekstów piosenek, satyryk, konferansjer, reżyser, a od 2008 roku autor i producent znanych i cenionych sztuk teatralnych. Jednak od zawsze fascynowała go piosenka francuska – Aznavoura, Brela, Brassensa, Becauda (na recitalu utworów Jacquesa Brela pt. „Jef…”, rejestrowanym przez TVP Kultura, gościła nawet wdowa po wielkim artyście). Występował z piosenką francuską m.in. w Kopenhadze, Helsinkach i Dusseldorfie.

Ubarwia koncerty anegdotami z życia wielkich, niezapomnianych artystów.

Cena biletu: 30 zł, karta stałego widza, leg. młodzież, renciści, emeryci 21 zł.


28.02
/niedziela/

godz.
18.30

Nicola Palladini w „ d: AMORE” – Tychy Teatr

koncepcja i reżyseria: Nicola Palladini
scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz, Nicola Palladini
współpraca: Andrzej Maria Marczewski

To muzyczna podróż śladami miłości!

Cena biletu: 37 zł, ulgowy (leg. emeryci, renciści, studenci) 30 zł, na kartę stałego widza 26 zł.

Fot. Dominik Skurzak

foto_damore


PASAŻ KULTURY ANDROMEDA

1, 8, 15, 22, 29.02
/pon./

godz. 10.00–13.00

 

Akademia Rysunku dla UTW w Tychach

Prowadzenie: Sławomir Żukowski


6, 13, 20, 27.02
/soboty/


 

Zajęcia kreatywne dla dzieci (3–9 lat), które lubią tworzyć, budować, zmieniać i wymyślać. Prowadzą: Ania Kózka i Ola Rudlicka

(szczegóły merytoryczne u prowadzących: pracownia kreatywna: 508 840 227,
513 873 500).

10.00–11.20 dzieci w wieku 6–9 lat
11.35–12.35 dzieci w wieku 4–6 lat
12.45–13.30 dzieci w wieku 3–4 lat

Uwaga: zajęcia prowadzone w grupach do 16 dzieci, zakup biletu w cenie 25 zł
w kasie Teatru Małego lub bezpośrednio przed zajęciami.


LABORATORIUM SZTUKI

6, 14, 20, 27.02
/sobota, niedziela/

godz.
18.30

 

Stephanie de Ratuld: „Co by było, gdybyś zasnął” – spektakl Tychy Teatru

reżyseria: Andrzej Maria Marczewski
obsada: Jadwiga Andrzejewska, Jerzy Mazur

Cena biletu: 15 zł normalny, 10 zł na kartę stałego widza oraz ulgowy (leg. szkolne, emeryci, renciści).


8.02
/pon./

godz.
17.00

 

Czytanie rocznicowe poezji – w 29. rocznicę śmierci PAPUSZY

Prowadzi Agata Cichy

Wstęp wolny.


13.02
/sobota/

godz.
17.00

 

Wieczór autorski Joanny Rudnickiej

Prowadzi Agata Cichy

Wstęp wolny.


23.02
/wtorek/

godz.
15.30–19.00

 

AKADEMIA POLSKIEGO FILMU

Prelekcje (45 min.) oraz projekcje filmów  (czas trwania każdego bloku ok. 4 h).  

Współpraca: Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego – Wydział Zamiejscowy w Tychach – Uniwersytet Trzeciego Wieku.  

Wstęp bezpłatny (zapisy: UTW – al. Niepodległości 32 lub wejściówki dostępne w kasie teatru –  widownia do 100 miejsc).


15.02–28.02
/pon.–niedz./


 

Ferie z Teatrem Małym – Laboratorium Sztuki

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

Więcej informacji  na stronie internetowej:
www.teatrmaly.tychy.pl/pasa-kultury-andromeda

 


 

17,18,19.02 /środa, czwartek, piątek/ godz. 10.00

„Zimowe rysowanki w feryjne poranki” 

Ich temat to „Moje wymarzone ferie”.  Będzie  też wspólne śpiewanie piosenek, a zajęcia umili gorąca czekolada. Wstęp bezpłatny

 


 

22.02 /poniedziałek/ godz. 10.00

„DINOPOCIĄG Maleńki Dinozaur” – projekcja bajki dla dzieci

Wstęp bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 32 780 32 03


Miejska Galeria Sztuki Obok

12.02
/piątek/

godz.
19.00

 

TYCHY PRESS PHOTO 2016 – otwarcie pokonkursowej wystawy fotografii prasowej oraz pokaz zdjęć gościa specjalnego wystawy Mariana Jamrozego – fotoreportera związanego z naszym regionem

Więcej informacji na www.tychypressphoto.pl

Współorganizatorzy: Dominik Gajda, Marcin Zimnal

Wystawa potrwa do 23 marca.

Wstęp wolny.


23, 25.02
/wtorek, czwartek/

godz.
11.00– 12.00

 

Sztuka Origami

Bezpłatne warsztaty z papieroplastyki: motywy dekoracyjne, roślinne i zwierzęce dla uczestników indywidulanych  pow. 11 lat;  grupa maks. 15 osób.

Zapisy w MGSz Obok od wtorku do soboty w godz. 11.00–18.00; tel 32 780 32 02.

 
logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.