strona główna   |   mapa strony   |   bilety   |   kontakt

Newsletter

Chcesz otrzymywać newsy? Zapisz się!Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAPTeatr Mały

6.02
/pon./

 godz.
18.00 

„Kilar, Hadyna – dwa serca, jeden Śląsk” – koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

„Kilar, Hadyna – dwa serca, jeden Śląsk” to koncert składający się z utworów i opracowań muzycznych dwóch znakomitych kompozytorów. Pierwsza część programu poświęcona jest twórczości Wojciecha Kilara, który współpracując z Zespołem „Śląsk” w latach 70.  tworzył utwory inspirowane kulturą ludową. Charakterystyczną kompozycją w tym koncercie jest: „Polonez” z filmu Pan Tadeusz w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz „Kujawiaki głuszyńskie”, do których choreografię ułożyła Hanna Chojnacka. Kolejnym znanym utworem, który wzrusza serca słuchaczy jest „Głęboka studzienka”.  Pierwsza część programu zakończona jest widowiskowym „Tańcem Górali Żywieckich”.  Kolejną odsłonę koncertu stanowią kompozycje Stanisława Hadyny – twórcy i założyciela Zespołu „Śląsk”.  W tej części usłyszymy utwory takie jak: „Słoneczko wyszło”, „Gąskę” czy „Do Krakowa”. Obok żywiołowego „Tańca chustkowego” zobaczymy także „Tańce górali podhalańskich” oraz narodowy taniec „Krakowiak”, który wieńczy całość koncertu.

 

Organizator: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Cena biletu: 60 zł
Bilety do nabycia w kasie teatru.

slask-foto

9.02
/czwartek/


"Mały Książę" - Teatr Cracovia

Wg dokonanych przez szkoły rezerwacji


10.02
/piątek/

 godz.
19.00 

Teresa Werner – koncert

Teresa Werner jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Zaistniała dzięki takim przebojom jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała", "Kocham swoje morze". Jej piosenki oraz teledyski, regularnie emitowane są na antenach stacji radiowych i telewizyjnych Występowała na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall, Broadway. Koncertowała na kilku kontynentach: Europa, Afryka, Azja, Ameryka Północna. W 1991 roku reprezentowała zespół „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, gdzie zajęła pierwsze miejsce.

 

Organizator: Estrada Katowicka

Bilety: 50 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronach www.kupbilecik.pl , www.koncertomania.pl

TW2

11.02
/sobota/

godz.
18.00

„Welcome Home Boys” – Kinoteatr Mumio

Premiera nowego spektaklu Mumio będzie bardzo fabularna oraz nietylko. Fabuła z kolei będzie zwrotna. Zwrotniczość będzie natomiast zaskakująca, a zaskakującość spontanicznie okaże się komiczna oraz śmertelnie poważna lub odwrotnie. Będzie też bardzo Mumiowa: aktorsko, tekstowo, muzycznie i dźwiękonaśladowczo.

Niestety z uwagi na dyskrecję i paniczny lęk przed zepsuciem Państwu zaskoczeń, zabaw i tym podobnych elementów nie tylko rozrywki Mumio nie zdradza fabuły. Napomyka jedynie coś o warzywie i ojcu ...Ojcu... Po dłuższych naleganiach Mumio wyjawia też słowa: matka, bracia, Sasaski, kredens, młyn, zupa, akademia szkolna. Dalej Mumio nie chce zdradzać. Przyciśnięte do muru jednak z bólem dodaje: wyrocznia, okop, worek sako, nocleg, żen, dyrektor Popławska, proso, wzmacniacz. Już żadną miarą Mumio nie chce nic dodać. Przyduszone jednak mocniej wydusza w końcu: ćma i pociąg.

Czas trwania: 150 min.

 

Organizator: Kinoteatr Mumio

Bilety: 60 zł do nabycia w kasie teatru i na www.biletyna.pl

mumio_luty

12.02
/niedziela/

 godz.
18.00 

Opera in Love - Walentynkowa Gala Operowo-Operetkowa międzynarodowej grupy operowej Sonori Ensemble

Tematem przewodnim koncertu Opera in Love jest miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów muzyki operowej. W programie nie zabraknie lirycznych romansów, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów wokalnych oraz odrobiny subtelnego dowcipu. Śpiewacy znanej i lubianej Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble z Austrii, Czech i Polski zaprezentują ponadczasowe przeboje operetkowe oraz barwne sceny operowe z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m. in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Delibesa, Gounoda, Offenbacha, Straussa, Kalmana, Gershwina i innych.

Organizator: Sonori Artists

Czas trwania: 120 min.

Cena biletu: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy do nabycia w kasie teatru

Sonori_promo1

14.02
/wtorek/ 

godz.
18.00

POETICON

Krzysztof Kiljański i The New Warsaw Trio- "Przybora"

9 października 2015 roku ukazał się album Kiljańskiego & The New Warsaw Trio zatytułowany "PRZYBORA". Album został nagrany z okazji setnej rocznicy urodzin jednego z naważniejszych polskich poetów i pisarzy XX wieku- Jeremiego Przybory. 

W starannie wyselekconowanym repertuarze nie zabraknie nastrojowych ballad takich jak "Na Całej Połaci Śnieg" czy współczesnych interpretacji satyryczych piosenek "Na Ryby", "Bo We Mnie Jest Sex", "Addio Pomidory", czy "Tanie Dranie". 

Będzie to Kiljański jakiego nie znacie! W dziesięciu piosenkach Przybory. W znakomitych aranżacjach i interpretacjach (autorskich) zaskakujących świeżością, elegancją ale i dowcipem oraz lekkością wykonania. Głęboka i ciekawa barwa głosu Krzysztofa znakomicie współgra z klezmerskim stylem The New Warsaw Trio tworząc materiał różnorodny, podany w lekki i atrakcyny dla słuchacza sposób. 

 

Cena biletu: 50 zł 

kiljanski_i_warsaw_trio

15.02
/środa/

godz.
19.00

Wieczór Karnawałowy z Tenorem i Kabaretem - odwołane

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Teatru Małego impreza została odwołana.

 

Organizator: RAM Jacek Balon

Cena biletu: 50 zł 16, 17.02
/czw.,pt./

 

Malina Prześluga: "Dziób w dziób" - Miejskie Centrum Kultury w Tychach

„DZIÓB W DZIÓB” to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i przynależności, która rozgrywa się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk. Przejmująca historia małego wróbla Przemka, który szuka akceptacji, przyjaźni i swojego miejsca „na dzielni” wśród zaślepionej pragnieniem władzy subkultury gołębi. W historię zamieszana jest również kotka, odwieczny wróg ptaków, która w głębi duszy, tak jak i Przemek, czuje się samotna i odtrącona przez inne zwierzęta zamieszkujące sąsiedztwo.

Przedstawienie adresowane jest zarówno do publiczności dziecięcej ( klasy IV-VI SP i starsi), młodzieży i dorosłych. Dramat został nagrodzony w 24. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.


reżyseria: Paweł Drzewiecki
scenografia i kostiumy: Izabela Wądołowska
asystentura scenograficzno-kostiumowa: : Noemi Berenstein i Paulina Plinta
muzyka: Anna Czekańska, Joanna Piwowar-Antosiewicz
słowa piosenek: Joanna Piwowar-Antosiewicz
obsada: Alina Bachara, Anna Buczkowska, Izabela Lulewicz, Agnieszka Szumańska, Monika Szydłowiecka, Piotr Adamczyk, Piotr Kumor

 

Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

mkidn_01_cmyklogo-okwpsw_kopia

Szczegóły u organizatora- Miejskie Centrum Kultury w Tychach

dziob_w_dziob

18.02
/sobota/

 godz.
16.00 

"Fabryka Śniegu" – TeatrTrip z Chorzowa

Scenariusz, reżyseria, scenografia i kostiumy- Anna Bączek- Lieber
Pomysł i muzyka: Paweł Szymkowiak 


Przedstawienie klasyczne z elementami interaktywnymi. Ukazuje, jak ważna jest akceptacja i szacunek względem samego siebie. Podkreśla, iż nie ma dwóch takich samych istot na świecie, przez co każda jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Hen daleko nad głowami, gdzie mróz szczypie za uszami, w podniebnym świecie nad chmurami, codziennie wrze praca. Obłoczek i Sopelka codziennie odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety pewnego dnia, z samego rana, wielka maszyna do produkcji śniegu ulega awarii. Nikt nie potrafi jej naprawić, nawet inżynier Złota Łapka. Dzielni pracownicy Fabryki muszą jak najszybciej poradzić sobie z tą kryzysową sytuacją. Czy uda się wyprodukować śnieg na czas? Co z tym wspólnego ma przebiegły i wściekły do czerwoności Karol Yfer oraz czy dzieci będą w stanie pomóc bohaterom w ich kłopotach.

 

Czas trwania: 50 minut
Spektakl dla dzieci od lat 3.
Cena biletu: 18 zł dziecko, 22 zł dorosły 

fabryka_sniegu

21.02
/wtorek/


"Makbet" – Teatr Cracovia

Wg dokonanych przez szkoły rezerwacji.


25.02
/sobota/

godz.

18.00 

"Dwie Morgi Utrapienia" – komedia

Prawdopodobnie największy powojenny przebój polskiego komediowego teatru. Sztuka, która do dziś jest rekordzistą Polski, jeśli chodzi o czas wystawiania na scenie jednego teatru (T. Kwadrat, 10 lat na afiszu). W 2002 roku, na podstawie sztuki, powstał film “Zróbmy sobie wnuka”, do którego Rębacz pisał scenariusz.

 

Reżyseria: Marek Rębacz
Obsada: Sylwester Maciejewski, Magdalena Wójcik, Klaudia Halejcio, Mikołaj Roznerski, Sławomir Pacek oraz Aleksandra Nieśpielak.

 

Organizator: Marek Rębacz

Cena biletu: 95 zł - 65 zł  

dwie_morgi_utrapienia

Pasaż Kultury Andromeda

4,11,18,
25.02
/soboty/


 

Zajęcia kreatywne dla dzieci (3–9 lat), które lubią tworzyć, budować, zmieniać i wymyślać. Prowadzą: Ania Kózka i Ola Rudlicka

Szczegóły merytoryczne u prowadzących: pracownia kreatywna: 508 840 227,
513 873 500.

10.00–11.20 dzieci w wieku 6–9 lat
11.35–12.35 dzieci w wieku 4–6 lat
12.45–13.30 dzieci w wieku 3–4 lat

Uwaga: zajęcia prowadzone w grupach do 16 dzieci, zakup biletu w cenie 35 zł (grupa I 6-9 lat, grupa II 4-6 lat), 25 zł ( grupa III 3-4 lata) w kasie Teatru Małego lub bezpośrednio przed zajęciami.6.02
/piątki/

godz.
18.00

DNA Kultury: 

Dyskusyjny Klub Filmowy „Andromeda – kino, jakie znamy”

prelekcja – film – dyskusja


  • 6.02.2017r., godz. 18.00 – „W kręgu miłości”, reż. Felix Van Groeningen

Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona- obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc tel. 32 780 32 03, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


13.02
/pon./

godz.
17.00

DNA Kultury

Czytanie rocznicowe- "Jeszcze się serce twe ku mnie nachyli" w 34. rocznicę śmierci Kazimiery Iłłakowiczówny25.02
/sobota/

godz.
17.00

DNA Kultury

Salon Słowa: Sławomir Matusz - poeta, krytyk literacki

Prowadzenie: Agata Cichy


16.02
/czwartek/

godz.
19.00

"Nasze miłości" -zbiorowy pokaz zdjęć (slide show) autorstwa członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Pokaz tuż po Walentynkach, więc zaprezentowane zostaną różne zdjęcia, będące swobodną interpretacją tytułu.
Więcej informacji na ttf.tychy.pl
Wstęp wolny.25.02
/sobota/

godz.
17.00

DNA Kultury

Salon Słowa: Sławomir Matusz - poeta, krytyk literacki

Prowadzenie: Agata Cichy


Miejska Galeria Sztuki Obok

 

 

Wystawa: Krzysztof Rzeźniczek – malarstwo

Krzysztof Rzeźniczek urodzony w Mikołowie, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, którą ukończył dyplomem głównym w pracowni malarstwa prof. Kazimierza Cieślika oraz aneksem w pracowni rysunku prof. Antoniego Cygana. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni, jako asystent w pracowni rysunku prof. Antoniego Kowalskiego i pracowni Technologii rysunku i malarstwa Agnieszki Trzos. W 1999 roku otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 2006 wyróżnienie na XXI Festiwalu Malarstwa Współczesnego w Szczecinie oraz nagrodę Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibish w Warszawie. W 2015 roku uzyskał stopień doktora sztuki.  Autor 11 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 50 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem oraz fotografią.

Wystawa potrwa do 17 lutego. Wstęp wolny

 
logo_silesia_region
Firma 3+ belfegor_tekst logo
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.