Dzieciniec teatralny

Szukacie pomysłu na wakacje? Oddajemy Wam Dzieciniec Teatralny!
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przestrzeń do spędzenia wolnego czasu, gdzie w każdą niedzielę prowadzone będą tematyczne warsztaty, spotkania dla rodzin oraz spektakle. 

 

PROGRAM:

STREET ART
4 lipca, godz. 12.00-14.00
Prowadzenie: Paulina Pisuk-Czech, Asia Rupik
Uczestnicy  warsztatu  będą  mogli swobodnie wypowiedzieć się w sposób plastyczny na wielkoformatowej ściance  przygotowanej specjalnie dla nich. Będą mieli do dyspozycji kolorowe spraye, pisaki, różnego rodzaju farby i inne narzędzia, aby mogli w pełni przelać  na  ściankę  swój  własny  niepowtarzalny  obraz. 

„POKULAJMY SIĘ” – rodzinne warsztaty choreograficzne
11 lipca, godz.  12.00-14.00
Prowadzenie: Magda Fejdasz, Monika Szpunar
„Monika Szpunar i Magda Fejdasz, członkinie inicjatywy choreograficznej praktyki siostrzeństwa. Podczas warsztatu będziemy czerpać z naszych wspólnych działań i poszukiwań w ramach projektu „Kula” jak i naszych doświadczeń tworzenia choreografii do spektakli teatralnych dla dzieci jak i dorosłych”.

„W STOP-KLATCE” – Rodzinne warsztaty teatralne
18 lipca, godz. 12.00-14.00
Prowadzenie: Anna Białoń

Podczas warsztatów uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnego działania w przestrzeni dziedzińca Teatru Małego i uczestnictwa w różnych ćwiczeniach i zabawach teatralnych oraz animacyjnych, bazujących na muzyce i ruchu.  Podczas swobodnej improwizacji będziemy wcielać się w różne postaci i zastygać w jakiejś ciekawej pozie, tworząc tym sposobem rzeźby i ,,żywe” obrazy. Wykonując poste zadania aktorskie będziemy ożywiać indywidualne i grupowe (rodzinne) pomniki zbudowane z nas samych. Każda rodzina podczas warsztatów będzie twórcą i jednocześnie odbiorcą pewnego wspólnie wykreowanego zdarzenia artystycznego.

„URUCHOMIĆ NIERUCHOME”  – rodzinne warsztaty choreografii z przedmiotem
25 lipca, godz. 12.00-14.00
Prowadzenie: Monika Szpunar, Joanna Piwowar-Antosiewicz, Anna Białoń

Warsztaty inspirowane pracą przy produkcji spektaklu dla najmłodszych „NIE-MA” . Podczas warsztatu, w dobrej zabawie, ale też z pełną uważnością będziemy odkrywać możliwości tańczenia, poruszania się i komponowania ruchu wraz z nieożywionymi przedmiotami.

 

SPEKTAKL / TEATR PAPAHEMA – Alicja po drugiej stronie lustra
1 sierpnia  16:00, wstęp wolny

Nasi widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji. Pełen humoru spektakl, operując środkami teatru formy, oddaje niezwykłość świata wykreowanego przez Lewisa Carrolla. Do wizyty po drugiej stronie lustra zachęcamy również dorosłych, dla których będzie ona szansą na powrót do czasów dzieciństwa.

 

SZTUKA BYCIA NIEPRZYGOTOWANYM – rodzinna improwizowana akcja twórcza
8 sierpnia, godz. 12.00-14.00
Prowadzenie: Mateusz P.Barczyk
Zapraszamy Cię do niezapomnianej zabawy, jaką stanowi improwizacja. Jedynym potrzebnym Ci narzędziem jest wyobraźnia. Bo wszyscy, zarówno dzieci jak i rodzice, mają wyobraźnię i czasem nie zdają sobie sprawy z jej możliwości. 

 

CO W KULISIE PISZCZY – rodzinna gra terenowa
15 sierpnia, godz. 12.00-14.00
Prowadzenie: Joanna Piwowar-Antosiewicz
Zapraszamy do udziału w zabawie terenowej, w trakcie której poznacie zakamarki Teatru Małego.

 

JAKĄ ROLĘ ODEGRASZ W TEATRZE ŚWIATA
22 sierpnia, godz. 12:00-14:00
Prowadzenie: Agnieszka Kulińska, Mateusz Kowalski
Zapraszamy do wspólnej, kreatywnej zabawy na dziedzińcu teatralnym, który zamienimy w świat żywiołów natury: wody i ziemi. Odkryjemy: Jaką moc ma kropla wody? Jaka siła tkwi w ziarenku piasku? Czy da się przytulić cały świat? Co łączy nas z naturą i jaką rolę odgrywamy na świecie?

 

SPEKTAKL / TEATR  LALEK GULIWER „CZY  UMIESZ GWIZDAĆ JOANNO”

29 sierpnia  16.00 , wstęp wolny
W spektaklu podziwiamy teatr opowieści zrealizowany w planie lalkowym z wykorzystaniem lalki tintamareski. Przedstawienie jest sceniczną adaptacją książki Ulfa Starka – jednego z najbardziej cenionych szwedzkich autorów literatury dla dzieci.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura– Interwencje 2021.