LOGOS Fest

VI Tyski Festiwal Słowa LOGOS Fest odbędzie się w jesienią 2020 roku w Teatrze Małym w Tychach. Nadrzędnym celem festiwalu jest zwrócenie uwagi na kondycję słowa, zarówno mówionego, jak i pisanego. Jest to kluczowa kwestia wobec wszechobecnej dominacji kultury obrazu i motywów wizualnych. Szczególny akcent położony jest na prezentowanie słowa i eksponowanie go we wszystkich możliwych obszarach: teatralnym, muzycznym i przede wszystkim czysto literackim. Tym samym, w ramach festiwalu, zrealizowanych zostanie kilkanaście wydarzeń: spotkania autorskie-literackie, prelekcje, koncerty, turniej recytatorski, turniej scrabble, projekcje filmowe, warsztaty słowa dla najmłodszych, „Wędrujące słowa” – wymienny kiermasz książek używanych. Motywem przewodnim VII edycji LOGOS Fest będzie twórczość Jonasza Kofty.

W ramach festiwalu już dziś możemy zdradzić, że zaprezentowane zostaną:

3 października 2020 − Koncert Piotra Machalicy „Kofta. Jakoś leci”

18 października 2020 – Spektakl „Nasze żony” z udziałem Wojciecha Pszoniaka, Jerzego Radziwiłowicza i Wojciecha Malajkata.

6 listopada 2020 – Recital Hanny Banaszak

28 listopada 2020 – Spektakl – Koncert „Song o ciszy” z piosenkami Jonasza Kofty w wykonaniu m. in. Iwony Loranc, Klaudii Walencik, Krzysztofa Kulbickiego i Pawła Drzewieckiego

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.