Międzynarodowy Dzień Teatru

Święto uchwalono w 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach.

Datę 27 marca wybrano na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku.

 

 

Z tej okazji zapraszamy Państwa na kilka imprez towarzyszących!

Warsztaty/ Miejska Galeria Sztuki Obok

23.03.2019 godz. 11.00

„Teatr cieni”

Warsztat składa się z dwóch etapów: I etap to przygotowanie z papieru kukiełek przedstawiających postaci ze znanych bajek a II etap polega na spróbowaniu własnych sił w animowaniu tychże postaci za pomocą specjalnie przygotowanego ekranu do teatru cieni.

Zapisy: joanna.rupik@teatrmaly.tychy.pl

 

Otwarta Scena Teatru Tychy / Teatr Mały

26.03.2019r. g. 19.00

„Woyzeck”

O czym jest ,,Woyzeck”? O poniżeniu, miłości i zazdrości? O próbie wydostania się z klaustrofobicznej atmosfery – małego miasta, małego świata? O przemocy hierarchii, ubierającej się w szaty moralności i o uprzedmiotowiającej sile nauki? O tresurze społecznej wpisanej w ludzkie ciało? O wrażliwości graniczącej z obłędem? O płynnych granicach między człowieczeństwem a zwierzęcością, między wolnością i determinacją? O tym, „jak indywidualność dojrzewa do wolności”? O nieuniknionej rewolucji społecznej? O tym, co zwiastują kształty, w jakie układają się grzyby na ziemi?

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie  Teatru Małego i na stronie www.ticketportal.pl.

 

Wydział Teatru Tańca w Bytomiu / Teatr Mały

27.03.2019r. g. 19.00

„CPH4”

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie

„Ludzie boją się siebie, swojej własnej rzeczywistości; a przede wszystkim własnych uczuć. Ludzie mówią o tym, jak wielka jest miłość, ale to bzdury. Miłość boli. Uczucia są niepokojące. Ludzi uczy się, że ból jest zły i niebezpieczny. Jak mogą radzić sobie z miłością, jeśli boją się czuć? Ból ma nas obudzić. Ludzie próbują ukryć swój ból…”

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Teatru Małegi i na stronie www.ticketportal.pl