MOTYF

Festiwal powstał z potrzeby rozbudzenia aktywności twórczej i wrażliwości estetycznej u aktorów i młodzieży pasjonującej się teatrem i scenicznymi formami ekspresji artystycznej. Minione edycje Festiwalu wyeksponowały ciekawe i zapadające w pamięć sylwetki monodramistów udowadniając, że ten trudny i chyba jeden z najbardziej „formalnych” gatunków teatralnych jest coraz bardziej atrakcyjny i stanowi swoiste wyzwanie, którego podjęcie ilustruje ambicje aktora i daje niemałą satysfakcję. Festiwal ma na celu popularyzację wśród odbiorców, aktorów i twórców sztuki monodramu, edukację aktorów i twórców poprzez poszerzanie kompetencji oraz rozwijanie umiejętności aktorskich wśród uczestników konkursu, ukazywanie różnorodności realizacji teatrów jednego aktora, jak również zwiększenie percepcji sztuki wśród lokalnej publiczności.

Podczas XIII EDYCJI KONKURSU TYSKIEGO FESTIWALU MONODRAMU MOTYF jury w składzie: Mikołaj Grabowski – przewodniczący, Irena Jun oraz Jolanta Niestrój – Malisz przyznali:

Grand Prix dla Karoliny Martin za monodram pt.: „Trzy ćwierci do śmierci” w reż. Karoliny Martin i Mariusza Smacznego w wysokości 4000 zł

I nagroda dla Małgorzaty Kowalczyk za monodram pt.: „Polowanie na sarnę” w reż. Anny Piotrowskiej w wysokości 2500 zł

II nagroda dla Anety Spirydowicz za monodram pt.: „Będzie ciasno” w autorskiej inscenizacji w wysokości 1500 zł 

II nagroda dla Joanny Gorzały za monodram pt.: „Rajcula warzy” w reż. Aliny Moś-Kerger w wysokości 1500 zł

Wyróżnienie dla Nikoli Mierzejewskiej za monodram pt.: „Imago” w reż. Grzegorza Stawiaka w wysokości 500 zł

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję festiwalu!