MOTYF

XIII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF odbędzie się w jesienią 2020 roku w Teatrze Małym w Tychach. Formuła festiwalu poświęconego jednej z najbardziej wymagających form aktorskich obejmująca: konkurs monodramu przeznaczony dla aktorów niezawodowych, oraz profesjonalistów (do 5 lat po otrzymaniu uprawnień zawodowych- dyplom uczelni dziennej lub eksternistycznej) warsztaty aktorskie prowadzone przez uznane autorytety w dziedzinie teatru, panele dyskusyjne, spotkania autorskie oraz prezentacje spektakli mistrzowskich. Festiwal ma na celu popularyzację wśród odbiorców, aktorów i twórców sztuki monodramu, edukację aktorów i twórców poprzez poszerzanie kompetencji oraz rozwijanie umiejętności aktorskich wśród uczestników konkursu, ukazywanie różnorodności realizacji teatrów jednego aktora, jak również zwiększenie percepcji sztuki wśród lokalnej publiczności.

Tegoroczna edycja miała odbyć się w dniach: 25 – 29 marca. Niestety z powodu pandemii zmuszeni byliśmy odwołać zaplanowane wydarzenia… Z radością jednak możemy poinformować Państwa, że zaproszeni artyści w komplecie zgodzili się na zmianę terminów i  wszystkie zaplanowane wydarzenia odbędą się!

Oto ich szczegółowy harmonogram:

„MOSKWA – PIETUSZKI” – monodram w wykonaniu Mariana Opani z warszawskiego Teatru Ateneum zaprezentujemy Państwu w ramach SCENY KONESERA 17 października 2020 o godz. 18:00

„CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA” – monodram Soni Bohosiewicz zobaczymy w ramach MOTYFU 18 listopada 2020 o godz. 18:00.

Po przedstawieniu, o godz. 19:45 odbędzie się spotkanie z Sonią Bohosiewicz w ramach naszego cyklu „Aktor w DIALOGU”

„TANCERKA” – monodram Barbary Lach z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora ujrzymy w ramach MOTYFU 19 listopada o godz. 20:00 oraz 20 listopada o godz. 11:00 i 17:30.

„AUDIENCJĘ II” – monodram Mikołaja Grabowskiego będziemy mogli podziwiać w ramach MOTYFU 20 listopada o godz 20:30.

Z A P R A S Z A M Y !!!