Scena Słowa

DNA Kultury

Promocja literatury i poezji

Autorski projekt Agaty Cichy, polonistki, animatorki kultury, poetki, prowadzony pod auspicjami Teatru Małego w Pasażu Kultury Andromeda.
W ramach Salonu, działającego od 2014 roku, inicjatorka prowadzi comiesięczne spotkania autorskie i wieczory poetycko-muzyczne.
Gośćmi Salonu są: literaci, krytycy literaccy oraz wokaliści, muzycy i kompozytorzy z kraju i regionu. W Salonie Słowa gościli między innymi: Marta Fox, poetka, prozaiczka, eseistka; Ingmar Villqist, dramaturg, historyk sztuki; Jacek Durski, poeta, artysta malarz, prozaik; Arkadiusz Frania, poeta, eseista, krytyk literacki; Janusz Mika i Krzysztof Maćkowski z Krakowa, twórcy festiwalu literacko-artystycznego TRAKL-TAT, redaktorzy i założyciele Fundacji Promocji Kultury Urwany Film; Jacek Stęszewski, twórca muzyk i wokalista z zespołu Koniec świata.
W środowisku literackim Salon Słowa zyskał już markę jednego z ciekawszych projektów angażujących nie tylko środowisko twórcze tyszan, ale i literatów oraz odbiorców ze Śląska i spoza jego granic.
Motto Salonu „W masie istnieje człowiek odbiciem własnym”, oddaje główny cel projektu: ukazanie twórczych możliwości człowieka. Projekt ma również na celu rozwijanie w uczestnikach spotkań zainteresowania literaturą oraz zapoznanie ze współczesnymi prozaikami i poetami, ich twórczością i warsztatem.
Spotkania i wieczory autorskie w Salonie zyskały już liczne grono wiernych odbiorców i przyciągają wciąż nowych pasjonatów literatury współczesnej.
Rangę projektu podnoszą: różnorodność doboru zapraszanych twórców, tych z dorobkiem jak i obiecujących debiutantów; dokładne przygotowanie programu spotkań, pod względem merytorycznym i artystycznym; oprawa muzyczna i audiowizualna oraz nieskrępowana, pozbawiona sztuczności i blichtru, swobodna atmosfera.
Profesjonalną obsługę techniczną imprez zapewnia Teatr Mały.
Patronami medialnymi są: Bezpłatny Tyski Tygodnik Miejski Twoje Tychy, Górnośląski Tygodnik Regionalny Echo, niezależny portal miejski eTychy.org i Portal tychy.info