TopOFFFestival

Ogólnopolski konkurs dla najlepszych offowych spektakli ostatniego sezonu teatralnego

 

Celem festiwalu jest stworzenie przestrzeni do rozmowy i artystycznej rywalizacji dla absolutnej czołówki ruchu teatrów alternatywnych.Dyrektorem Programowym Festiwalu jest znany krytyk teatralny, redaktor Łukasz Drewniak

Współorganizator:

Patronat Honorowy:

PREZYDENT MIASTA TYCHY PAN ANDRZEJ DZIUBA

 

TopOffFestival nagradza – Krym, Malina, Gęstość zaludnienia
Za pytania o to, co utracone, za wizualizacje wplecione w tkankę spektaklu oraz za silną obecność na scenie i wypracowanie własnego języka – jurorzy TopOffFestiwalu wybrali najlepszy spektakl konkursu i przyznali trzy nagrody indywidualne.

Tegoroczny TopOFFFestival to sześć spektakli konkursowych, pokaz mistrzowski i jedno premierowe przedstawienie w siedmiu różnych odsłonach. Jury w składzie: Julia Holewińska, Ewa Rysova, Łukasz Kos i Przemysław Pilarski, przyznało następujące nagrody:
Grand Prix Festiwalu dla spektaklu „Krym” w koprodukcji Stowarzyszenia Sztuka Nowa i Teatru Ósmego Dnia, według koncepcji, w reżyserii i wykonaniu Very Popowej i Gosi Trajkowskiej.
Uzasadnienie: Spektakl, wychodząc od małej, osobistej historii i historii wielkiej polityki, prowadzi nas do pytania o to, co jest utracone i czym jest to utracone.
Nagroda indywidualna – Maniucha Bikont, spektakl „Malina” Stowarzyszenia Twórców „4 wymiary to dla nas za mało”.
Uzasadnienie: Za muzykę, która pozwala medytować, być tu i teraz. Za żywą i silną obecność na scenie, która nie ograniczała się tylko do akompaniowania.
Nagroda indywidualna – Kuba Matuszczak, Adrien Cognac, wideo/wizualizacje w spektaklu „Krym” w koprodukcji Stowarzyszenia Sztuka Nowa i Teatru Ósmego Dnia
Uzasadnienie: Za wizualizacje doskonale wplecione w tkankę spektaklu.
Nagroda indywidualna – Vera Popowa i Gosia Trajkowska, koncepcja, reżyseria, wykonanie spektaklu „Krym”
Uzasadnienie: Za wypracowanie własnego języka.
Pozostałych nagród jury nie przyznało. Wyróżniony spektakl otrzymał 10.000 zł, nagroda indywidualna wynosi 2.000 zł.
Nagroda publiczności trafiła do Teatru Kana za spektakl „Gęstość zaludnienia”, co oznacza, że Teatr Kana otrzymał 5.000 zł fundowane przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Więcej informacji  o festiwalu znajdziecie Państwo na www.topofffestival.eu