
„Piołun” – Agata Cichy
DNA Kultury / Salon Słowa
Promocja tomu poetyckiego autorki projektu Salon Słowa. Spotkanie jubileuszowe na okoliczność obchodów Święta Miasta.
Agata Cichy – polonistka, poetka, aktorka teatralna, performerka, animatorka kultury w Tychach. Od 2014 prowadzi z powodzeniem Salon Słowa, cykl spotkań literackich w ramach swojego autorskiego projektu. Przez 3 lata w Pasażu Kultury Andromeda realizowała ogólnopolski projekt Czytań rocznicowych skierowanych do społeczności lokalnej miasta. W różnych formach sztuki (literatura, teatr, performance, malarstwo, rysunek, fotografia) poszukuje sposobu własnej wypowiedzi.
Publikowała w almanachach i w pismach, min. w polsko-angielskim wydawnictwie Mega*Zine Lost &Found (free online art magazine); w Czasopiśmie Ogólnoświatowego Korespondencyjnego Klubu Emigrantów (2014-2016); w Afroncie. Kwartalniku literacko-artystycznym; w Helikopterze. Internetowym Magazynie Artystyczno-Literackim (2017); we Frazie. Ogólnopolskim Piśmie Literacko-Artystycznym; czasopiśmie literackim Inter; w Śląskiej Strefie Gender. Wortalu Literackim (2018); w piśmie Aspekty Filozoficzno – Prozatorskie (2019), w brulionach Puf- Puf (2019).
Debiutowała w almanachu „Myśli w słowach zapisane” (Wydawnictwo Małe, Kraków 2010). Debiut książkowy w 2013r. albumem ekfraz „Uśmiech sennego słońca”(Wydawnictwo i Drukarnia Diecezjalna. Sandomierz).
W lipcu 2018r. debiutowała tekstem prozatorskim „Zawsze ładnie opalona” w Ogólnopolskiej Gazecie Literackiej. Migotania.
Laureatka ogólnopolskich i lokalnych konkursów poetyckich, min. nagroda honorowa w OKP „Wielki Iluminator”(2017), wyróżnienie w XIII OKP im. Kazimierza Ratonia (2017), laureatka V OKP „Erotyk na Krechę” im. Tadeusza Stirmera (2018), laureatka I miejsca w VI Otwartym Turnieju Jednego Wiersza im. Barbary Dziekańskiej (2018).
Od kilku lat swoje prace malarskie i ekfrazy prezentuje na wystawach zbiorowych i indywidualnych, ostatnie: cykl ekfraz „Błyskotki – ThinkPinkGang” galeria na Wyspie Tamka (Wrocław2017); „Szkicowniki” galeria „bez profilu” Uniwersytetu Śląskiego (Cieszyn 2017/2018); „Głębiny”, Galeria na 6 i galeria w Centrum Kultury Śląskiej (Gliwice i Nakło Śląskie, sierpień-listopad 2018); „Scena” – projekt duo Galeria SDK (Tychy, listopad 2018).
Prowadzenie: Maciej Melecki, Dyrektor Instytutu Mikołowskiego.
Mecenas Teatru Małego:
Patroni medialni cyklu:
Partner: