„BAJKA NA ZAWOŁANIE” Warsztaty


Noc Teatrów Metropolii

Pasaż Kultury Andromeda
/ Wstęp wolny*

 

Kreatywne warsztaty tworzenia scenariusza przedstawienia teatralnego,  z wykorzystaniem specjalnych kostek do gry Storytel . Z ich pomocą, najmłodsi wylosują kilka propozycji. Na ich podstawie będziemy tworzyć wspólnie scenariusz bajki.  W części drugiej spotkania poznamy tajniki światła i cienia, pokazujące ogromny potencjał i piękno teatru lalek, w ramach których zaprojektujemy i wykonamy lalki cieniowe, a następnie „ożywimy” je w ramach powstałego scenariusza.

Dzięki zajęciom  dzieci poszerzą, w praktyczny sposób swoją wiedze o teatrze. Wzbogacą swój słownik o nazwy elementów niezbędnych do tego, aby powstało przedstawienie: scena, aktor, kurtyna, kostiumy, muzyka, scenografia, reżyser.

Ponadto, zajęcia realizują cel kształcący poprzez aktywizowanie dziecięcej wyobraźni przez odgrywanie krótkich „ról”, stymulowanie twórczej aktywności dziecka, doskonalenie, spostrzegawczości, czy wywoływanie przeżyć emocjonalnych i estetycznych poprzez odwoływanie się do wspomnień dotyczących kontaktu z teatrem.

Zapraszamy!

Wiek : 6-12 lat

*Liczba miejsc ograniczona ! Zapisy: joanna.piwowar@teatrmaly.tychy.pl

 

Organizatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia