„Ból i blask” reż. Pedro Almodovar

Andromeda-kino, jakie znamy

Pasaż Kultury Andromeda
/ Wstęp wolny

 

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności.

Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości.

Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania.

Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością.

Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

„Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze.

Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość  z poczuciem humoru.

UWAGA!!!

Na projekcje filmowe obowiązują zapisy:

pasazkulturyandromeda@teatrmaly.tychy.pl

telefon: 32 780 32 03

 

Podczas trwania wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny,  według zasad poniższego regulaminu.
REŻYSERIA:
Pedro Almodovar
PRODUKCJA:
Hiszpania
GATUNEK:
komediodramat
CZAS TRWANIA:
113 min.