CIAŁO, CIAŁKO! – warsztaty ruchowe dla najmłodszych i bliskich im dorosłych

DNI TEATRU MALUTKIEGO

Pasaż Kultury Andromeda
/ 20 zł

Warsztaty dedykowane dzieciom, także ze szczególnymi potrzebami oraz bliskim im dorosłym, oparte o pracę w ruchu naturalnym, elementy techniki tańca współczesnego i improwizacji, ideę współdziałania i współodczuwania w grupie. Podczas spotkania zwracamy uwagę na fakt, że każde ciało jest wyjątkowe, niepowtarzalne, wystarczające. Poszukujemy szczególnej energii, która daje swobodę, skupienie, a zwłaszcza radość.

prowadzenie: Kolekttacz
miejsce: Pasaż Kultury Andromeda
czas trwania: 60 minut
grupa wiekowa: najmłodsi i bliscy im dorośli
co zabrać ze sobą: wygodny strój, skarpety, woda

KOLEKTTACZ tworzą Aniela KOKOSZA i Paulina GIWER – KOWALEWSKA. Artystki połączyły swoje artystyczne światy i wieloletnie doświadczenia w pracy w obszarach tańca, teatru, edukacji, pracy społecznej, by pomnażać potencjał płynący z ciał w ruchu. Kolektyw korzysta z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Swoje działania kieruje do dzieci, rodzin, grup zagrożonych społecznym wykluczeniem, osób z wyjątkowymi potrzebami. Realizuje spektakle, warsztaty, rezydencje, spotkania. Skupia się przede wszystkim na działaniach inkluzywnych, kierowanych do sprecyzowanej, ale szerokiej grupy Odbiorców i Odbiorczyń. Działania kolektywu dotyczą ciała i jego osadzenia w szerokorozumianym kontekście artystycznym i społecznym.

Aniela KOKOSZA– performerka, pedagożka tańca, choreoterpeutka. Pracuje jako twórczyni niezależna, działając na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele.

Paulina GIWER – KOWALEWSKA– aktorka, tancerka, performerka, edukatorka, pedagożka. Absolwentka AST im. S. Wyspiańskiego w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty dla rodzin z dziećmi.

 

 

ORGANIZATOR:
Teatr Mały w Tychach
CZAS TRWANIA:
60 minut
BILETY:
do nabycia w kasie Teatru Małego i na stronie www.teatrmaly.tychy.pl