Ciemno – Teatr Rębacz

/impreza gościnna/

Teatr Mały
/ 65, 75 zł

„CIEMNO”- pierwszy na polskich scenach komediowy dreszczowiec!
Wcale nie dawno, dawno temu i nie za górami, za lasami…ale tuż za miedzą, w środku mrocznej i dzikiej, zwyczajnej polskiej kniei, była sobie zwyczajna polska wioska. Taka, w której chałupy nadal przykryte są zwyczajną strzechą, lodowatą i krystalicznie czystą wodę ciągną ze studni wiadrami, w powietrzu unosi się zapach suszonych grzybów i swojskiej wędzonki, a o świcie las pachnie rosą i gumowymi butami grzybiarzy. Słońce, nawet gdy chodzi wysoko, z trudem przebija się przez gęstwinę gałęzi wiekowych dębów, mieszkańcy nie wiedzą co to telefon komórkowy, internet mylą z trabantem i wszystko biorą na przysłowiowy, zwyczajny chłopski rozum. Ktoś, kiedyś, nadał tej wsi nazwę – Ciemno. Do dziś nie wiadomo, czy to z racji wiecznie panującego tu leśnego półmroku, czy też z powodu tego, co „siedzi i dzieje się” w głowach jej mieszkańców. Ale – jakby nie było – wieś tętni życiem!
I to takim, że pozazdrościłoby go niejedno wielkie miasto.
I do tej zwyczajnej, polskiej wsi właśnie, trafia przysłowiowy „miastowy Kowalski”
I natychmiast się… zakochuje! W uroczym, wiejskim i sielskim klimacie oraz zjawiskowo pięknej i tajemniczej córce gospodarza. Mimo zachęt, a potem gróźb gróźb ze strony mieszkańców wsi, Kowalski ani myśli z niej wyjeżdżać. I właśnie ten zwyczajny, głupi upór staje się przyczyną poważnych i niezwyczajnych kłopotów. Bo tu naprawdę coś straszy…
„Ciemno” sceniczna wersja przeboju Teatru Telewizji sprzed lat, w której zagrali m. in. Jan Kobuszewski, Paweł Wawrzecki, Marek Kondrat, Wiktor Zborowski, Lech Ordon i Magdalena Wójcik.
Autor: Marek Rębacz – „Dwie morgi utrapienia”, „Atrakcyjny pozna panią”, „Zróbmy sobie wnuka” (scenariusz), „Basia sama w domu”, „Egzekutor”, „Diabli mnie biorą”, Ciemno” (Teatr TV), „Miki” (teatr TV), „Jaskiniowcy”, „Maciejowe podwórko”, Płeć przeciwna”, „Wieruszka, twoja wymarzona pomoc domowa”, „Basia sama w domu” – film telewizyjny, scenariusz, reżyseria i produkcja, „Atrakcyjny pozna panią” – film telewizyjny, scenariusz, reżyseria, produkcja.

Obsada:

Przybysz: Tomasz Ciachorowski / Jacek Ryś

Pleban: Jakub Kucner

Gospodarz: Lech Dyblik / Marek Rębacz

Karolka: Klaudia Kuchtyk

Arielka: Joanna Majstrak

Mietek: Aleksander Bicz

Autorstwo i reżyseria: Marek Rębacz

 

Organizator:
Teatr Rębacz
Czas trwania:
90 minut
Bilety:
do nabycia na stronie www.kupbilecik.pl