„Dialog o słowie” z Katarzyną Herman cz. 2

/proLOGOS/

Teatr Mały online
/ wstęp wolny

Zapraszamy na transmitowane online spotkania autorskie z mistrzami słowa i jego interpretacji.

19 i 20 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy na dwie części „Dialogu o słowie” z doskonale znaną w Tychach Katarzyną Herman.

Rozmowę poprowadzi Dyr. Paweł Drzewiecki, a zobaczyć ją będzie można naszym kanale You Tube.

Słynąca z nieprzeciętnej urody polska aktorka teatralna i filmowa. Związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie.

Katarzyna Herman urodziła się 13 sierpnia 1971 roku w Mrągowie. W 1994 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.*Jej talent został dostrzeżony niemal od razu. Już w 1994 roku otrzymała wyróżnienie za rolę Iriny w „Musztra – sztuka i życie” na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku aktorka debiutowała w teatrze rolą Agafii Tichonowny w „Ożenku”. W roku następnym dostała za tę rolę nagrodę na XXXV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

W filmie debiutowała w 1996 roku rolą Iwony w filmie „Urok wszeteczny”. W 1997 roku zagrała Janeczkę Jurewicz, siostrę Marysi w popularnym serialu „Boża podszewka”. Od tego czasu Katarzyna Herman jest aktorką rozpoznawalną. W 2004 roku wcieliła się w „M jak miłość” w postać Iwony Majer, prezes firmy „L’Attivo”, szefowej Jacka Mileckiego (Robert Gonera).

W roku następnym została zaangażowana do serialu „Egzamin z życia”, gdzie zagrała rolę Małgorzaty Drawskiej. Złoty okres w karierze Katarzyny Herman rozpoczął się w roku 2005, kiedy to znalazła się w obsadzie serialu „Magda M.”, gdzie wcieliła się w postać Karoliny Waligóry, żony Wiktora, przyjaciółki Magdy Miłowicz. Następnie na moment zatrzymała się w ekipie serialu „Kryminalni”, w którym zagrała Martę Lipską.

Dużym sukcesem dla aktorki była rola w serialu Agnieszki Holland, „Ekipa”, gdzie stworzyła niezapomnianą, pełną charakteru postać Aleksandry Pyszny, szefowej Gabinetu Politycznego Premiera. Następnie zagrała Magdę Basiak, żonę „Mnicha”, w filmie „Świadek koronny” i jego serialowym odpowiedniku, w „Odwróconych”.* W 2007 roku została nagrodzona Różą Gali dla Najpiękniejszej.

wp.pl

Fot. Gosia Turczyńska

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU KULTURA W SIECI.