Dzieci z Bullerbyn, reż. Anna Białoń / spektakl wyjazdowy

Spektakl zagramy na "BECEK CZYTA. Bytomskim Festiwalu Literackim dla Dzieci i Młodzieży"

Spektakl wyjazdowy

„Dzieci z Bullerbyn”  to ciesząca się niesłabnącym powodzeniem, znakomita powieść Astrid Lindgren, która opowiada urocze historie małych mieszkańców szwedzkiej wioski Bullerbyn.

Spektakl jest ukłonem w stronę dziecięcej wyobraźni i świata zabawy. Teatr Mały w Tychach zaprosił na scenę nie tylko doświadczonych, zawodowych aktorów (Iwona Loranc, Anna Buczkowska i Andrzej Warcaba / Krzysztof Kulbicki), ale również młodych adeptów sztuk scenicznych, którzy wygrali casting, a następnie uczestniczyli w intensywnych warsztatach prowadzonych przez edukatorkę teatralną i reżyserkę – Annę Białoń. Dzięki wyjątkowej obsadzie oraz piosenkom napisanym specjalnie na potrzeby Teatru przez Joannę Piwowar Antosiewicz, widzowie będą mieli okazję przenieść się w świat radosnego dzieciństwa, gdzie cieszy każdy, nawet najmniejszy upominek losu, a niewinne żarty i pomysłowe zabawy, powodują uśmiech na twarzy każdego z uczestników tego wyjątkowego spotkania.

Chcemy sprawić, by każdy z naszych widzów, bez względu na wiek, choć przez chwilę znów poczuł się dzieckiem, żyjącym w świecie, w którym każdy jest kochany i bezpieczny.

Obsada:  Agata Olak, Aleksandra Porwit, Danuta Stanienda, Liliana Skowrońska, Krzysztof Różewicz, Tymon Górski, Jeremiasz Bugajny, Maja Tomaszewska, Maja Różewicz, Emilia Wróbel, Benjamin Maniek, Wojciech Szubert, Patryk Cieślak, Iwona Loranc, Anna Buczkowska, Krzysztof Kulbicki.

Autor: Astrid Lindgren

Przekład: Irena Wyszomirska

Adaptacja: Zdzisław Jaskuła

Reżyseria i produkcja: Anna Białoń

Scenografia i kostiumy: Iga Słupska

Autorka ilustracji: Anna Zając

Muzyka i teksty piosenek: Joanna Piwowar-Antosiewicz

Opieka artystyczna: Paweł Drzewiecki

Światło: Leszek Szymański

Dźwięk: Tomasz Cichocki

Obsługa sceny: Arkadiusz Pająk, Michał Majocha, Łukasz Szymański

Produkcja: Teatr Mały Tychy

Wiek: +5

 

BILETY DOSTĘPNE NA STRONIE: www.becek.pl

 

Czas trwania:
60 minut