DZIECINIEC TEATRALNY 3. / Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu

Pasaż Kultury Andromeda
/ Wstęp wolny

10 września o godz. 12:00 w ramach cyklu „DZIECINIEC TEATRALNY III” zapraszamy do Pasażu Kultury Andromeda na projekcję bajki „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu”, a o godz. 13:30 na rodzinne warsztaty plastyczne, które poprowadzi Magdalena Walczyk.

 

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu
reż. Moa Gammel

Szwecja 2020
Czas trwania: 82 minuty
Przeznaczone dla dzieci 6+

Na młodych detektywów znowu czekają nie lada wyzwania! Tym razem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai stanie przed trudnym zadaniem pojmania rabusia pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte? Nowa zagadka zmusza nieustraszonych detektywów do zmierzenia się nie tylko z tajemniczym rabusiem pociągów. Lokalna policja zamyka Biuro, jednak to nie powstrzymuje . Lassego i Mai, którzy włączają się w poszukiwania złodzieja. Zbierają dowody, analizują fakty, lecz podejrzanych robi się coraz więcej. Do miasteczka zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się pojawi? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

13.30: ChroniMY – rodzinne warsztaty plastyczne

Rodziny będą miały za zadanie mają  stworzyć wspólnie wagon baśniowego pociągu z bezcenną dla nich, zawartością.

Prowadzenie: Magdalena Walczyk – arteterapeutka, rękodzielnik, projektantka, malarka, twórczyni, fascynatka sztuki. Założycielka MAZGRY – arteterapia.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023