DZIECINIEC TEATRALNY 3. / WYSPA MOJEJ SIOSTRY

Pasaż Kultury Andromeda
/ Wstęp wolny

8 października o godz. 12:00 w ramach cyklu „DZIECINIEC TEATRALNY III” zapraszamy do Pasażu Kultury Andromeda na spektakl ”WYSPA MOJEJ SIOSTRY”, a o godz. 13:30 na rodzinne warsztaty plastyczne, które poprowadzi Magdalena Walczyk.

 

Spektakl WYSPA MOJEJ SIOSTRY
Autor: Katarzyna Ryrych
Scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna
Reżyseria: Joanna Piwowar-Antosiewicz
Choreografia: Katarzyna Helena Żeglicka, grupa CHOREON
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz, Michał Sosna, Maciej Zakrzewski

Występują: Alina Bachara, Anna Białoń, Mateusz Błoński, Halina Czypionka, Paweł Drzewiecki, Maciej Kostuś, Dorota Kusz, Sławomir Kwiotek, Mariusz Malisak, Andrzej Michalak, Arkadiusz Michalak, Patrycja Paluch, Agata Sujka, Rafał Szebesta, Aleksandra Szpura

Przeznaczone dla widzów 8+

UWAGA! Darmowe wejściówki na spektakl do odbioru w kasie Teatru!

 

Zapraszamy na opowieść pełną przygód, dla każdego kto boi się niekiedy przybijać do brzegów nowych, nieznanych wysp na wielkim oceanie życia… uwierzcie, nie ma nich ludożerców, dzikusów ani potworów – tylko ludzie.  Tacy sami jak Ty i Ja… Bo każdy z nas ma swoją wyspę.
Na niektóre jest łatwiej dopłynąć, na inne trudno trafić bez mapy, ale warto spróbować je odnaleźć, bo każda kryje w sobie zaskakujące skarby….
Wyspa mojej siostry  to książka Katarzyny Ryrych opisująca przygody dwóch sióstr , z których jedna jest trochę „inna”. Starsza, Pippi, która jakby żyje na samotnej wyspie, w innym świecie… Na tę wyspę wprowadza nas jej młodsza siostra Myśka. Dzięki niej będziemy mogli poznać piesokota, pobiec na biegun północny i zostać wieszczem, czy nauczyć się jak zrobić ciasto górnik …na poprawę humoru.
W oparciu o książkę i cykl rodzinnych warsztatów, które odbyły się w okresie wakacyjnym w Teatrze Małym , dramaturżka  Justyna Lipko-Konieczna, związana z Teatrem 21, stworzyła scenariusz spektaklu,  w którym udział biorą różnorodni twórcy i realizatorzy. Powstała twórcza kooperatywa artystów i artystek skupionych, na co dzień, wokół ŚDS św. Faustyny w Tychach oraz zespołu Teatru Małego, która podjęła się próby stworzenia inicjatywy artystycznej ponad sprawnościami.
Premierowy pokaz spektaklu odbyła się 3 grudnia 2022 roku w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

13.30 MówiMY – rodzinne warsztaty plastyczne

W nawiązaniu do spektaklu, spróbujemy odnaleźć drzemiące w nas zwierzęta…oraz twórczo je oswoić.

Prowadzenie: Magdalena Walczyk

Magdalena Walczyk – arteterapeutka, rękodzielnik, projektantka, malarka, twórczyni, fascynatka sztuki. Założycielka MAZGRY – arteterapia.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023