DZIECINIEC TEATRALNY 3. / lipiec

#TYCHYNALATO

Dziedziniec Teatru Małego
/ Wstęp wolny

Szukacie pomysłu na wakacje? Oddajemy Wam Dzieciniec Teatralny!
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przestrzeń do spędzenia wolnego czasu, gdzie w każdą niedzielę o godz. 12:00 zapraszamy na projekcję bajek, a o godz. 13:30 na warsztaty plastyczne.

 

W PROGRAMIE NA LIPIEC:

2 LIPCA

godz. 12.00 BAJKA: Bajka „Filonek bezogonek”
Peter-No-Tail / Pelle Svanslös
reż. Christian Ryltenius
Szwecja 2020 / ok 60 minut
Bez ograniczeń wiekowych

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności! Filonek Bezogonek to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Ukochana i kultowa postać szwedzkiej literatury dla dzieci w nowej ekranizacji!

godz. 13.30  AtoMY – rodzinne warsztaty plastyczne
Tworzenie graficznej prezentacji rodziny. Poszukiwanie tego, co może się stać wspólnymi i unikatowymi zaletami.
Prowadzenie: Magdalena Walczyk

———————————————————————–

9 LIPCA
godz. 12.00 BAJKA: Ella Bella Bingo
Elleville Elfrid
reż. Atle Solberg Blakseth, Frank Mosvold
Norwegia 2020 / 79’
Bez ograniczeń wiekowych

Bingo! Ella Bella i Henry to nierozłączni przyjaciele. Głowy pełne pomysłów dają im mnóstwo frajdy. Jednak, gdy w okolicy pojawia się bajerancki Johnny, wszystko się zmienia. Czy prawdziwa przyjaźń przetrwa?
Niezwykle pozytywna i radosna animacja Ella Bella Bingo zdobyła serca widzów festiwalu Kino Dzieci, otrzymując nagrodę publiczności. Przyjaźń to niełatwa sprawa, ale wspólnie możemy wszystko!

godz. 13.30  PojawiaMY Się  – rodzine warsztaty plastyczne
Tworzenie ruchomych kompozycji i zmiana aranżacji. Poruszony zostanie temat przyjmowania do rodziny nieoczekiwanych i często zaskakujących sytuacji.
Prowadzenie: Magdalena Walczyk

———————————————————————–

16 LIPCA

godz. 12.00 BAJKA: Mama Mu wraca do domu
Mamma Mu hittar hem
reż. Christian Ryltenius / Szwecja 2021 / 65’
Bajka przeznaczona dla dzieci w wieku 3+

Ile przygód może pomieścić cały świat? A jedna farma? Mama Mu wraca do domu to pełna optymizmu i uroku historia o przyjaźni i odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi. Mama Mu, zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż. Wokół jest przecież tyle do zobaczenia! Jej optymizmu nie podziela jednak Pan Wrona, który najchętniej nigdzie by się nie ruszał. Przyjaźń bohaterów zostaje wystawiona na próbę, a Mamę Mu czeka odpowiedź na ważne pytanie: Czym tak naprawdę jest dom i skąd mamy wiedzieć, gdzie jest? Odpowiedź, zupełnie jak przygoda i dobra zabawa, czai się tuż za rogiem.

godz. 13.30  ToteMY – rodzinne warsztaty plastyczne

Każda rodzina tworzy swój własny totem.  Następnie tworzy baśń, legendę lub inną historię o własnej rodzinie, a także charakterystyczne zawołanie. W trakcie zajęć poruszony zostaje temat tożsamości  rodziny i tego jak jest ona ważna i potrzebna.

———————————————————————–

23 LIPCA
godz. 12.00 Bajka: Wielka wyprawa Molly
reż. T. Siegers / Niemcy / 2015 / animowany/ 72′

Pełna fantazji opowieść o niesamowitej podróży przez góry, kaniony i morza. Tytułowa bohaterka wraz ze swoim przyjacielem Edisonem wyrusza w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu Potworowskich.

Molly Potworowska bardzo chciałaby mieć rodzeństwo. Oczyma wyobraźni widzi, jak mogłaby się przytulać, bawić i wspólnie spędzać czas z bratem lub siostrą. Ku jej wielkiej radości już niedługo to marzenie ma się ziścić. Rodzice Molly muszą wyjechać na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Molly odkrywa, że zapomnieli wziąć prezentu dla nowego członka rodziny. Postanawia to naprawić i wyrusza w podróż, w której towarzyszy jej najlepszy przyjaciel Edison. Jak zakończy się ta wyprawa? Czy Molly i Edison dotrą na miejsce? Jakie przygody spotkają ich po drodze?

godz. 13.30  WyprawiaMY  – rodzinne warsztaty plastyczne

Tworzenie wspólnego archipelagu wysp.  Poruszony zostanie temat  znaczenia podróży i  jedności w inności.
Prowadzenie: Magdalena Walczyk

———————————————————————–

30 LIPCA
godz. 12.00 BAJKA: Yuku i magiczny kwiat
Yuku and the Himalayan flower / Yuku et la fleur de l’Himalaya
reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck / Belgia, Francja 2022 / 65’
Bajka przeznaczona dla dzieci w wieku  5+

Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach zamku. Pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Zwierzątko szybko podejmuje decyzję – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć!

Zanosi się na przygodę pełną wrażeń! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają obce zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów…

13.30  IdzieMY – rodzinne warsztaty plastyczne

Każda rodzina tworzy pracę plastyczną. Stworzymy z nich potem wspólną drogę do…. No właśnie, odkryjemy dokąd.  Poruszony zostanie temat wpływu na społeczność i jej współtworzenie.

Prowadzenie: Magdalena Walczyk


 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023

 

Patronat medialny: