FESTIWAL MALUTKI

Teatr Mały
/ 20 zł za spektakl

„Festiwal Malutki jest odpowiedzią na swoisty wybuch zainteresowania teatrem dla najmłodszych widzów w Polsce. Jest inicjatywą, Teatru Małego w Tychach, dedykowaną dzieciom 0-5 lat oraz bliskim im dorosłym, których chcemy zachęcić do rodzinnego eksplorowania nowych wrażeń artystycznych, ale przede wszystkim, do umacniania relacji rodzic-dziecko, poprzez sztukę teatralną. Warto podkreślić, że każda z propozycji programowych – spektakle, warsztaty, animacje, koncert w ramach FM – dostosowywane są do możliwości percepcyjnych i rozwojowych małej widowni. 

Na naszych najmłodszych i ich bliskich czeka specjalnie zaaranżowana sensorycznie przestrzeń, kącik dla dziecka i rodzica, zakątek z literaturą dla najmłodszych, a warsztaty i animacje będą prowadzone przez doświadczonych w pracy z małymi dziećmi artystów i edukatorów” – Joanna Piwowar-Antosiewicz


PROGRAM FESTIWALU:
 • 25 czerwca PIĄTEK
  16.00-18.00 INAUGURACJA Festiwalu Malutkiego na dziedzińcu teatralnym
  TEATR MAŁY TYCHY „KRONIKI SŁÓW” (3-7 lat)Rodzinna akcja twórcza literacko-plastyczna
 • 26 czerwca SOBOTA
  11.00 – 16.00 OTWARCIE STREF RODZINNYCH na dziedzińcu
  11.00 TEATR ANIMACJI z Poznania „O czym szepcze las”
  reż. Alicja Morawska-Rubczak
  spektakl dla dzieci w wieku 2-5 lat oraz bliskich im dorosłych
  BILETY: 20 zł
  12.00 KolektTacz „To jest teraz!” warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 0-3 lat i bliskich im dorosłych
  13.00 TEATR ANIMACJI z Poznania „O czym szepcze las”
  reż. Alicja Morawska-Rubczak
  spektakl dla dzieci w wieku 2-5 lat oraz bliskich im dorosłych
  BILETY: 20 zł
  14.00 ART FRACTION FOUNDATION „Wielkie rzeczy” czytanie performatywne książki dla najmłodszych stworzonej przez Malinę Prześlugę, Piotra Klimka i Roberta Romanowicza połączone z animacjami ( 2-5 lat)
  14.30 ART FRACTION FOUNDATION „Wielkie rzeczy” czytanie performatywne książki dla najmłodszych stworzonej przez Malinę Prześlugę, Piotra Klimka i Roberta Romanowicza połączone z animacjami ( 2-5 lat)
  15.00 TEATR ANIMACJI z Poznania „O czym szepcze las”
  reż. Alicja Morawska-Rubczak PREMIERA
  spektakl dla dzieci w wieku 2-5 lat oraz bliskich im dorosłych
  BILETY: 20 zł
 • 27 czerwca NIEDZIELA
  11.00 – 16.00 OTWARCIE STREF RODZINNYCH na dziedzińcu
  11.00 KolektTacz „To jest teraz!” warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 0-3 lat i bliskich im dorosłych
  12.00 TEATR MAŁY Tychy , NIE-MA reż. Anna Białoń, Joanna Piwowar-Antosiewicz spektakl dla dzieci w wieku 1-3 i bliskich im dorosłych
  BILETY: 20 zł
  13.00 ART FRACTION FOUNDATION „Wielkie rzeczy” czytanie performatywne książki dla najmłodszych stworzonej przez Malinę Prześlugę, Piotra Klimka i Roberta Romanowicza połączone z animacjami ( 2-5 lat)
  14.00 TEATR MAŁY Tychy , NIE-MA reż. Anna Białoń, Joanna Piwowar-Antosiewicz spektakl dla dzieci w wieku 1-3 i bliskich im dorosłych
  BILETY: 20 zł
  15.00 ART FRACTION FOUNDATION „Wielkie rzeczy” czytanie performatywne książki dla najmłodszych stworzonej przez Malinę Prześlugę, Piotra Klimka i Roberta Romanowicza połączone z animacjami ( 2-5 lat)
  16.00 TEATR MAŁY TYCHY „OKROPNIE PIĘKNE”
  Akcja twórcza podejmująca temat znaczenia błędu w procesie twórczym dla dzieci w wieku 3-5 lat.
  18.00 Zespół MAMY ŚPIEWAMY koncert interaktywny dla rodzin z małymi dziećmi. (3-7 lat)
  BILETY: 20 zł
BILETY NA WYBRANE SPEKTAKLE DOSTĘPNE NA:

FESTIWAL MALUTKI to miejsce, w którym mogą wydarzyć się rzeczy niezwykłe. 

WARTO WIEDZIEĆ !

Bardzo zależy nam, aby wszyscy nasi goście czuli się wyjątkowo, bezpiecznie i komfortowo – tak, by w jak najpełniejszy sposób mogli doświadczać sztuki.

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które, mamy nadzieję, pomogą Wam zaplanować wizytę i cieszyć się spędzonym u nas czasem.

 • Planując udział w wydarzeniach Festiwalu Malutkiego pamiętajcie, że warto przyjść wcześniej, by dać dziecku czas na oswojenie się z przestrzenią i przygotowanie do udziału w wydarzeniach.
 • Na miejscu będzie czekał na Was kącik do pielęgnacji malucha, a także plenerowa przestrzeń do zabawy i relaksu z panelami sensorycznymi. literaturą dla najmłodszych i dobrą kawą dla rodziców.
 • Pamiętajcie, że spontaniczne reakcje dzieci są wspaniałe! Cieszymy się, gdy dzieci śmieją się i żywo reagują na to, co dzieje się na scenie, a głosy dorosłych są bardzo donośne i przeszkadzają naszym widzom.
 • W trosce o bezpieczeństwo dzieci, prosimy aby w trakcie spektaklu pozostały one na widowni (o ile artyści wyraźnie nie zaproszą ich na scenę). 
 • Jeśli dziecko poczuje się niekomfortowo lub zacznie płakać – spróbujcie stanąć z tyłu lub wyjść na moment z sali, by dać mu chwilkę na uspokojenie. Zawsze możecie wrócić!
 • Początek spektaklu, czy warsztatu jest bardzo ważny, a małe dzieci łatwo się rozpraszają, dlatego spóźnialskich nie wpuszczamy.
 • Na widownię wchodzimy lub raczkujemy bez butów ! Tuż przy scenie przygotujemy miejsce, gdzie będzie można pozostawić obuwie.
 • Podczas działań festiwalowych będzie obecny fotograf. Uczestnictwo w naszych propozycjach programowych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na dokumentację udziału w Festiwalu Malutkim młodych widzów i ich bliskich dorosłych.

Współorganizator: