Grażyna Szapołowska / Kochaj mnie

POETICON

Teatr Mały
/ 50 zł

Grażyna Szapołowska zasłynęła z wielu wspaniałych ról filmowych, telewizyjnych czy teatralnych oraz z udziału w licznych wydarzeniach muzycznych, m.in. w Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Tym razem ujmuje nas zmysłowym głosem snując opowieść o różnych odcieniach miłości. Towarzyszy jej znakomity zespół muzyków. Płyta „Kochaj mnie” jest klimatyczna, nastrojowa i subtelna. Artystka oczaruje Państwa swoją niepowtarzalną kreacją.

Koncert „Kochaj mnie” Grażyny Szapołowskiej to zestaw przepięknych piosenek z albumu wydanego na CD przez POLSKIE RADIO. Muzykę do większości utworów skomponował Wojciech Kiniorski. Siłą koncertu są teksty tak wybitnych poetów, jak Bogdan Loebl, Wisława Szymborska, Jonasz Kofta, czy Bułat Okudżawa w genialnym tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego. Aktor Jan Nowicki namówił koleżankę po fachu, żeby nagrała tę płytę i podarował jej również swój tekst. Od tego wszystko się zaczęło.

O ZESPOLE
Sebastian Stanny (saksofonista), kierownik muzyczny zespołu Grażyny Szapołowskiej oraz Miłosz Wośko (instrumenty klawiszowe), przygotowali wersję koncertową piosenek z płyty „Kochaj mnie”. To artyści kreatywni, aktywni jako instrumentaliści, kompozytorzy, producenci i realizatorzy wielu projektów muzycznych. Pozostali, tacy jak gitarzysta (Tomek Pacanowski) i basista (Maciej Matysiak) również wnieśli ogromny wkład do powstania materiału koncertowego. Znani są bardziej jako muzycy sesyjni, często akompaniujący wybitnym osobowościom sceny muzycznej pop i alternatywnej. Jeśli do tego dodamy wszechstronnego perkusistę Sebastiana Frankiewicza, znajdującego się w każdym gatunku muzycznym, to mamy obraz jedynego w swoim rodzaju zespołu, który gra, śpiewa chórki i tworzy zwarte tło muzyczne oraz znakomicie współpracuje z aktorką.
Nad dźwiękiem koncertu czuwa Mirosław Bestecki – realizator na stałe współpracujący z jednym z najlepszych Teatrów Muzycznych w Polsce – Teatrem Roma w Warszawie.

Grażyna Szapołowska – śpiew

Sebastian Stanny – saksofon, śpiew

Tomek Pacanowski – gitara, śpiew

Miłosz Wośko – klawisze, śpiew

Maciej Matysiak – gitara basowa, śpiew

Sebastian Frankiewicz – perkusja, śpiew

fot. Jarosław Wierzbicki

Mecenas Teatru Małego:

Organizator:
Teatr Mały
Czas trwania:
100 minut
Bilety:
do nabycia w kasie Teatru Małego oraz na stronie www.ticketportal.pl
REZERWACJA MIEJSC W KASIE TEATRU:
tel. 32 227 36 17. Odbiór zarezerwowanych biletów - najpóźniej 3 dni przed wydarzeniem.
Honorujemy karty:
"Aktywni 60 plus" oraz "3 + liczna rodzina"