KolektTacz „To jest teraz!” – warsztaty dla dzieci

FESTIWAL MALUTKI

Teatr Mały
/ 5 zł

Projekt „To jest Teraz” powstawał w pandemicznym czasie, który z jednej strony eksponował zalety pomysłu, a jednocześnie stawiał przed trzema poznańskimi artystkami: Pauliną Giwer-Kowalewską, Anielą Kokoszą i Agnieszką Dubilewicz z kolektywu KolektTacz dodatkowe trudności.

Tym tropem postanowiły pójść artystki, szukając perspektyw spotkań z rodzinną widownią. Skierowały swoje twórcze działania do rodzin z małymi dziećmi, które podczas pandemii zostały zamknięte w swoich domach, pełniących nierzadko na raz wiele funkcji: przestrzeni pracy dorosłych, edukacji dzieci i placu zabaw.Na przekór doświadczeniu kwarantanny, projekt zanurzał się w bliskość na wielu poziomach, zapraszając do tych doświadczeń całe rodziny: dzieci i dorosłych, a jednocześnie pozostawiając widzom przestrzeń do autonomicznych decyzji. Współtworzące KolektTacz aktorki, których bogate i wielostronne doświadczenie sceniczne i taneczne obejmuje także pracę z osobami z alternatywną motoryką, przygotowały wydarzenie łączące w sobie część performatywną i warsztatową.W spotkaniu performatywnym “To jest Teraz!” artystki wykorzystują innowacyjne obiekty Intibag autorstwa I. Chlewińskiej i T. Bergmanna.

KolektTacz to grupa artystyczna stworzona przez artystki Aniele Kokoszę, Paulinę Giwer- Kowalewską i Agnieszkę Dubilewicz. Korzystając z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i nowej choreografii artystki stworzyły warsztaty oraz spotkanie performatywne “To jest Teraz!”. Kolektyw powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia, zainspirowany wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją.

 

KolektTacz „To jest teraz!” to warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 0-3 lat i bliskich im dorosłych!

 

 

Współorganizator: