konTCeR, reż. Maciej Dziaczko

Grupa Artystyczna Teatr T.C.R

Teatr Mały
/ 25 zł

Czego najbardziej żałujesz w życiu?

Że jestem taka, jak to powiedzieć? Słaba. Wszyscy myślą, że wiesz – zaradna, mieszkanie, kredyt płaci, jeździ po Polsce, raz na rok ta Finlandia. A ja tu do domu wracam. Puszczam TVN24, żeby ktoś coś gadał jak nie chcę myśleć. Zawsze jest jakaś tragedia, afera, skandal. Kawałek cudzego życia. Ja to daję, tak wiesz, na granicy słyszalności, więc nie zawsze wszystko wyłapię i jakoś egzystuję sobie. Jak taki kaktus mały. Co ma pełno tych szpilek. Choć kaktus nie musi tyle pić…

Spektakl Grupy Artystycznej Teatr T.C.R. to rozmowa, bo właśnie na rozmowach i wywiadach zbudowany został tekst przedstawienia. To również wielogłos, swoisty koncert na samotność i polskie żale, gdzie i trochę śmieszno, i straszno.

Wreszcie „konTCeR” to także próba zadanie sobie przez członków grupy pytania o to, gdzie właściwie znajdują się po kilkunastu latach swojej nieoczywistej przygody teatralnej.

 

tekst: Marcin Stachoń 

scenariusz: Marcin Stachoń i Maciej Dziaczko

reżyseria: Maciej Dziaczko

kostiumy: Marta Zielonka

scenografia: Ewelina Mamet, Marta Zielonka

muzyka: Tomasz Leś

inne: Grupa artystyczna Teatr T.C.R.

produkcja: Fundacja #wszystkierodzajeteatru

Występują: Alina Bachara, Paulina Koniarska, Dawid Kozak, Krzysztof Kulbicki, Piotr Kumor, Kuba Maćkowiak, Grzegorz Porcz, Marcin Stachoń.

 

Spektakl sfinansowano z budżetu Miasta Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.