Lubelska Federacja Bardów.
„Nasze najlepsze” – koncert jubileuszowy

POETICON

Teatr Mały
/ 50 zł

Lubelska Federacja Bardów (zwana w skrócie Federacją) – to najbardziej energetyczna piwnica artystyczna. Jedyna w swoim rodzaju formacja proponująca własne rozumienie rozrywki. Czerpie wzorce z muzyki klasycznej i folkowej. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów i kresowymi melodiami. Kluczowa jest  również wyjątkowa dbałość o stronę muzyczną i tekstową, często autorską.

LFB tak zapowiada swój koncert „Nasze najlepsze” : „… Nasze, bo rzeczywiście zawiera piosenki napisane i skomponowane w ramach działalności tej piwnicy artystycznej ( swoje, swoiste i swojskie zarazem). Najlepsze – bo wybrane ze sporego dorobku działalności formacji. Można powiedzieć, że to publiczność w kraju i poza granicami dokonała wyboru repertuaru na ten koncert. Program potwierdza więc kresowe źródła inspiracji muzycznej, o których mówią krytycy muzyczni. Zawiera też ślady inspiracji muzyką klasyczną”.

Lubelska Federacja Bardów (w skrócie Federacja, LFB)

Grupa istnieje od 1999 roku. Repertuar LFB składa się z kilkuset piosenek, bardzo różnych w charakterze. To pozwala zaistnieć jej zarówno w salach filharmonii z towarzyszeniem orkiestry jak i zakręcić kilkutysięczną widownią Festiwalu Kultury Ekologicznej. Federacja czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej. Wyjątkowa dbałość o stronę muzyczną (kunsztu dopełniają instrumenty smyczkowe) oraz tekstową doprowadziła do wykształcenia się stałej grupy oddanych fanów w kraju i za granicą. Piosenki Lubelskiej Federacji Bardów, zapadają głęboko w muzyczne ucho.Najważniejsze występy grupa zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.
Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej.

 

Skład:

Marek Andrzejewski – śpiew, kompozycje, teksty, gitara,     podstrona Marka
Jan Kondrak – śpiew, kompozycje, teksty,     podstrona Jana
Piotr Selim – śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe,     podstrona Piotra
Jola Sip – śpiew, kompozycje, teksty,     podstrona Joli
Tomasz Deutryk – perkusja, śpiew,     podstrona Tomka
Krzysztof Nowak – gitara basowa, kompozycje,     podstrona Krzyśka
Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew,     podstrona Kasi
Piotr Bogutyn – gitara elektryczna.     podstrona Piotrka

 

Mecenas Teatru Małego:

Organizator:
Teatr Mały
Czas trwania:
100 minut
Bilety:
do nabycia w kasie Teatru Małego oraz na stronie www.ticketportal.pl
REZERWACJA MIEJSC W KASIE TEATRU:
tel. 32 227 36 17. Odbiór zarezerwowanych biletów - najpóźniej 3 dni przed wydarzeniem.
Honorujemy karty:
"Aktywni 60 plus" oraz "3 + liczna rodzina"