Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry – spektakl dla grup zorganizowanych

Oferta spektakli dla szkół!

Teatr Mały
/ 10 zł

„Mały Książę” – dzieło ponadczasowe i ponadpokoleniowe zawiera w sobie wiele, właściwie nieograniczenie wiele, tematów i wątków – miłość, przyjaźń, mądrość czy wreszcie dojrzewanie, które jest głównym motywem tyskiej inscenizacji. Młody Człowiek ewaluuje ku dorosłości, Pilot dorasta do dziecięcej wrażliwości, a Róża rozwija się na miłość.

Prolog i finał spektaklu ukazane są w formie wspomnień Pilota z niezwykłego spotkania na Pustyni. W części II Pilot staje się swoistym DJ i oprowadza widzów po sześciu planetach, na które udaje się jego Mały Przyjaciel. Każda z planet określana jest odrębnym kolorem oraz elementami różnych gatunków teatralnych – od teatru animacji, poprzez teatr muzyczny czy tańca oraz teatru iluzji, aż po teatr antyczny.

Natomiast pobyt Małego Księcia na Ziemi jest błądzeniem w Labiryncie, gdzie spotyka on Lisa, Żmiję, Echo, Kupca, Kolejarza, Dróżnika, Kwiat a nawet cały Ogród Róż, ucząc siebie oraz nas – widzów prawdy o człowieku, jego potrzebach i dążeniach.

Przedstawienie produkowane wspólnie z Miejskim Centrum Kultury w Tychach i Zespołem Teatralnym „Gęba”.

Obsada:  Julia Kokoszka, Gabriela Ozimek, Jowita Ladrowska, Sonia Stanisławska, Małgorzata Gładczak, Kinga Opala, Zuzanna Ratajczyk, Anna Seweryn, Jan Skarboń, Dawid Marut, Magdalena Imiełowska.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Adamczyk

Kostiumy: Barbara Kalfa

Rekwizyty: Maria Blachnicka-Bielecka

Muzyka i efekty dźwiękowe: Dawid Marut, Krzysztof Ścieszka

Grafika i animacje: Anna Sładek

Reżyseria światła: Leszek Szymański

Dźwięk: Tomasz Cichocki

Producent wykonawczy: Maciej Górski

PREMIERA: 8 października 2021 o godz. 18:00

 

ORGANIZATOR:
Teatr Mały Tychy
BILETY:
do nabycia w kasie Teatru Małego
UWAGA:
Oferta spektaklu dla grup zorganizowanych!