Materiały do Medei – monodram w wykonaniu Sandry Korzeniak

XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF

Mediateka
/ 60 zł
Drodzy Widzowie,
informujemy, że z przyczyn niezależnych od Teatru, monodram „Materiały do Medei” – w wykonaniu Sandry Korzeniak nie zostanie zaprezentowany w ramach 16. edycji Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF. Za utrudnienia przepraszamy.
W sprawie zwrotu zakupionych biletów prosimy o kontakt z kasą Teatru, która działa w Pasażu Kultury Andromeda (I piętro) od wtorku do piątku w godz.10:00 – 18:00 oraz dwie godziny przed każdą imprezą biletowaną.
Kontakt z kasą Teatru pod numerem telefonu: 885 903 490.
Bilety zakupione online zostaną zwrócone automatycznie.

————————————————————————————-

Jedna z najbardziej charakterystycznych współczesnych polskich aktorek – Sandra Korzeniak – znana z wybitnych kreacji w spektaklach Krystiana Lupy, Mai Kleczewskiej czy Pawła Miśkiewicza, mierzy się na scenie z archetypiczną postacią Medei.

Dramat Heinera Müllera „Gnijący brzeg. Materiały do Medei. Krajobraz z Argonautami” to jedyny tekst w historii, w którym Medea – słynna mitologiczna trucicielka, dzieciobójczyni i czarodziejka – nie jest przedstawiona w chwili zabójstwa swoich dzieci. Jej postać wyjęta jest, jak u Becketta, z ram czasu i przestrzeni, dzięki czemu staje się nam „tu i teraz” bliska, w sposób tak symboliczny, jak namacalny. Twórcy uruchamiają pytania: jak i dlaczego człowiek pracuje nad zniszczeniem cywilizacji? Jak to możliwe, że chęć zemsty i instynkt autodestrukcji stają się silniejsze niż wszystko inne?

„Ani na chwilę nie odwróciłem od Medei wzroku. Wybitna Sandra Korzeniak mi na to nie pozwoliła. Małe-wielkie przedstawienie” – pisał o spektaklu Dawid Dudko w portalu Onet Kultura.

Reżyseria: Jakub Porcari

Scenografia i kostiumy: Anna-Maria Karczmarska

Rysunek na portalu: Mikołaj Małek

Muzyka: Sławomir Kupczak

Inspicjent: Marcin Stalmach

Występuje: Sandra Korzeniak

Produkcja: Teatr Łaźnia Nowa

Spektakl na podstawie dramatu „Gnijący brzeg. Materiały do Medei. Krajobraz z Argonautami” Heinera Müllera w tłumaczeniu Jacka Stanisława Burasa.

 

 

fot. Katarzyna Pałetko

Festiwal „Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

 

 

ORGANIZATOR:
Teatr Mały w Tychach
Czas trwania:
60 min.
BILETY:
do nabycia w kasie Teatru Małego, na stronie: www.interticket.pl