„Między niebem a ziemią. Rafael Santi.”

To jest sztuka!

10.06.2021
godz. 17.00
Teatr Mały
/ Wstęp wolny

Namalował niebo. I najpiękniejsze Madonny. Wdzięk, elegancja i spokój na każdym płótnie. Dlaczego zatem kobiety mu współczesne nie chciały modlić się do jego świętych? Czy mistrz miał słabości? Tak! Szczególnie jedną. Jaką? Dowiecie się już  06 maja, o godz. 17:00.

 

Raffaello Santi, znany później jako Rafael, był malarzem, rysownikiem i architektem. Zaliczany jest do grona najznakomitszych twórców epoki renesansu, na równi z Michałem Aniołem i Leonadro da Vinci, których przez całe życie stawiał sobie za wzór.  Jego najbardziej znanym dziełem jest obraz „Madonna Sykstyńska”, a dwa zapatrzone w górę aniołki to jeden z najpopularniejszych motywów pochodzących z tego obrazu, które masowo reprodukowane sa  na współczesnych przedmiotach codziennego użytku.

Wielki talent Rafaela dostrzeżono bardzo szybko, dzięki temu, że jego ojciec był malarzem. Jego drugim nauczycielem był Pietro Perugino (Pietro Vannucci), na którym młody Santi wzorował się, tworząc swoje pierwsze obrazy. Szybko porzucił kopiowanie swojego mistrza i wypracował własny styl. Na rozwój jego malarstwa największy wpływ miały jednak dzieła Leonarda da Vinci i Michała Anioła.

 

Podczas trwania wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny,  według zasad poniższego regulaminu.