Pamięć, reż. Michel Franco

Andromeda - kino, jakie znamy

22.07.2024
godz. 18.00
Pasaż Kultury Andromeda
/ Wstęp wolny

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą zmierzyć się z demonami przeszłości i chorobą. W rolach głównych występują laureatka Oscara Jessica Chastain i laureat Pucharu Volpiego na festiwalu w Wenecji – Peter Sarsgaard. Dramat „Pamięć” już od 22 marca będzie można oglądać w kinach.
Sylvia jest pracownikiem socjalnym, prowadzi proste i uporządkowane życie – córka, praca, spotkania AA. Sytuacja ulega zmianie, gdy wraca ze zjazdu absolwentów liceum, a jej śladem podąża Saul. Niespodziewane spotkanie będzie miało głęboki wpływ na ich oboje, otwierając drzwi do przeszłości.
Za scenariusz i reżyserię „Pamięci” odpowiada Michel Franco („Opiekun”, „Sundown”). Zdobywczyni Oscara Jessica Chastain („Oczy Tammy Faye”, „Azyl”) wciela się w postać Sylvii, samotnej matki zmagającej się z traumatyczną przeszłością. Partneruje jej Peter Sarsgaard („Obywatel Jones”, „Batman”) jako Saul, mężczyzna cierpiący na demencję, który odizolowany jest od świata przez rodzinę. Michel Franco tworzy ich historię z delikatnością i wrażliwością, pokazuje relację dającą bohaterom namiastkę bezpieczeństwa i bliskości.

kraj produkcji: USA, Meksyk, Chile

gatunek: dramat

reżyser: Michel Franco

premiera kinowa: 22.03.2024

czas:100 min

Na film zapraszamy w ramach cyklu „Andromeda – kino jakie znamy”.
Prowadzenie: Krzysztof Ociepa