Podwójne życie Paryża. Henri de Toulouse-Lautrec

To jest sztuka!

Miejska Galeria Sztuki "OBOK"
/ Wstęp wolny

O kim usłyszą Państwo tym razem? O porywczym, niezwykłym umyśle. O kimś
brutalnie cynicznym. O subtelnej duszy w zdeformowanym ciele. Wyruszamy
w podróż w czasie, do Paryża końca XIX wieku. Udamy się w spacer po
Montmartre, raz jeszcze czerwonym aksamitem i cekinami zalśni Moulin
Rouge. O sztuce, która wyszła z ram usłyszą Państwo 18 września.

To jest sztuka! – ogólnodostępny, bezpłatny cykl wykładów i prezentacji filmowych, na wybrany temat ze świata sztuki – prowadzony przez historyczkę sztuki Katarzynę Czaplę-Durską. To cykl spotkań dla wszystkich, którym słowo „sztuka” nie jest obojętne. Każde spotkanie trwa godzinę i odbywa się raz w miesiącu. Odbiorcy zapoznają się z najbardziej znaczącymi zjawiskami i postaciami w sztuce w sposób przystępny, zrozumiały i ciekawy. Podczas zajęć promowana jest wartość: wyobraźni, kreatywność, spostrzeganie, uczucia, wrażliwość, przeżycie estetyczne. Zachęcam, by nie bać się tego, co oryginalne , trudne, różnorodne i asymetryczne.