POKULAJMY SIĘ – rodzinne warsztaty choreograficzne

#TYCHYNALATO

Dziedziniec Teatru Małego
/ Wstęp wolny

“Monika Szpunar i Magda Fejdasz, członkinie inicjatywy choreograficznej praktyki siostrzeństwa. Podczas 2 godzinnych, rodzinnych warsztatów będziemy czerpać z naszych wspólnych działań i poszukiwań w ramach projektu „Kula” jak i naszych doświadczeń tworzenia choreografii do spektakli teatralnych dla dzieci jak i dorosłych”.

 

fot. Marta Ankiersztejn

 

Magda Fejdasz – choreografka, aktorka, performerka. W 2013 ukończyła AST w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracowała m.in. z Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Warszawie, TR Warszawa/ Muzeum POLIN, Komuną/Warszawa i kolektywem Dotcompany oraz Martą Ziółek, Renatą Piotrowską, Weroniką Pelczyńską i Moniką Szpunar.

Monika Szpunar – jest młodą niezależną tancerką i performerką o międzynarodowym doświadczeniu i wykształceniu. W czerwcu 2012 roku ukończyła Krakowską Akademię Tańca „L’art de la Danse”, uzyskując Dyplom Tancerza ZASP. Swoją edukację artystyczną Monika kontynuowała w ACTS / Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu i w The Place, London Contemporary Dance School w Londynie, które ukończyła dyplomem z wyróżnieniem (First class BA (Hons) Degree in Contemporary Dance). Podczas studiów tańczyła w choreografiach takich twórców jak: Victor Quijada, Dam Van Huynh, Kaori Ito czy Ohad Naharin.W 2016 roku spędziła 6 miesięcy w Brazylii, podczas których współpracowała z Fernando Martinsem, Jorge Garcią i Rafaelą Sahyoun oraz prowadziła warsztaty improwizacji tanecznej dla studentów Unicamp (University of Campinas). Monika Szpunar jest współzałożycielką, choreografem i tancerką The Yonis żeńskiego kolektywu improwizacji ruchu, działającego od 2017 roku i realizującego projekty z pogranicza teatru, tańca i performansu. Wraz z The Yonis występowała w londyńskich teatrach (The Yard, Stratford Circus Arts Center czy The Place) oraz na festiwalach: Edinburgh Fringe w Szkocji czy Festival D’Avignon we Francji. Monika tworzy również choreografie, prowadzi zajęcia z technik tańca współczesnego, przede wszystkim floorwork, taniec fizyczny i improwizacje oraz współpracuje z artystami takimi jak Elinor Lewis czy Livia Rita. Prace Moniki wystawiane są na platformach tanecznych takich jak Resolution w The Place czy Center 151 w Hackney, Londyn. Monika nieustannie doskonali swój warsztat poprzez uczestnictwo w międzynarodowych warsztatach z nauczycielami takimi jak David Zambrano, Hannes Langolf czy Thomas Hauert. Współtworzy kolektyw praktyki siostrzeństwa.

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021