„Profesor Tutka” – Teatr Czytania Wojciecha Pszoniaka

LOGOS FEST - VII Tyski Festiwal Słowa

Teatr Mały online

Teatr Czytania Wojciecha Pszoniaka – Profesor Tutka” dostępny ON-LINE!

Te z pozoru błahe historie, utrzymane w konwencji opowiastki filozoficznej, mają prowokować słuchaczy do refleksji. Zachwycać liryzmem, refleksją i stylem. To historie, które nie lubią pośpiechu. Szczególnie, że interpretuje je Mistrz! Wojciech Pszoniak czyta „Profesora Tutkę” Jerzego Szaniawskiego!

Nagranie opowiadań „Profesora Tutki” traktuję osobiście. To moje koło ratunkowe przed nadejściem potopu, przed zalewem pospolitości, brutalności i wulgarności” – Wojciech Pszoniak

W poniedziałek, 19 października, o godz. 19:00, na naszym kanale YouTube (Teatr Mały Tychy) rozpoczniemy czterodniowy cykl Teatr Czytania – prezentację opowiadań Szaniawskiego „Profesor Tutka” w interpretacji Wojciecha Pszoniaka. Audiobook został wydany z okazji 50-lecia pracy artystycznej aktora i udostępniony w ramach tegorocznego Logos Fest – VII Tyskich Spotkań Teatralnych.

Cykl zakończy rozmowa Pawła Drzewieckiego z Wojciechem Pszoniakiem, która została zarejestrowana w 2018 roku, podczas XI Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF.