Rafał Szumski „Jak być kochaną?”/ pokaz konkursowy

TopOFFFestival

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych
/ 10 zł

Spektakl inspirowany opowiadaniem Kazimierza Brandysa „Jak być kochaną” to historia kobiety, która podczas II Wojny Światowej ukrywała ściganego listem gończym mężczyznę i o tym jak ta sytuacja wpłynęła na jej dalsze życie.

Bohaterka przepracowuje traumę okupacji i temat tego jak pamięć o tamtym czasie działa po latach. Na ile została przetworzona? Co mogło być prawdą, a co jest tylko powidokiem, imaginacją głównej bohaterki? Jest to także opowieść o artystce ( bohaterka była przedwojenną aktorką), której nadwrażliwość i potrzeba miłości jest nieustająco konfrontowana z wciąż atakującymi ją ekstremalnymi doświadczeniami.

Przedstawienie oparte jest na dwóch planach: aktorskim i dźwiękowym. Niełatwy zabieg montażu dźwięku został użyty, aby pozwolić widzowi zrozumieć jaki zamęt panuje w głowie bohaterki, która zbierając strzępy swojej biografii nieustająco próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie: jak być kochaną?

Spektakl miał swoją premierę na deskach Teatru Odwróconego w Krakowie 27. 06. 2018 r., dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

Współorganizator:

Patronat Honorowy:

PREZYDENT MIASTA TYCHY PAN ANDRZEJ DZIUBA

Reżyseria i scenografia:
Rafał Szumski
Obsada:
Katarzyna Galica, Kajetan Wolniewicz/ Maciej Jackowski, Wojciech Lato
Dźwięk:
Piotr Enhap