Śląska Jesień Gitarowa – Ireneusz Krosny i Gitarrissimo

/impreza gościnna/

Teatr Mały
/ 35 zł

XVIII Śląska Jesień Gitarowa
Krosny i Gitarrissimo
Ireneusz Krosny oraz Angenendt Guitar Duo i Peter Kroll-Ploe

Takiego programu jeszcze w Tychach nie było! Na scenie Teatru Małego wystąpi Ireneusz Krosny oraz trójka gitarzystów z Oberhausen (Niemcy), miasta partnerskiego Tychów. Zapraszamy do Teatru Małego w Tychach na wydarzenie towarzyszące Śląskiej Jesieni Gitarowej

Ireneusz Krosny zaprezentuje program, który zawiera scenki związane z muzyką. Spodziewać się należy m.in. „Wizyty u szefa”, „W sklepie muzycznym”, „Strażaka”, „Artysty”, „Dyrygenta” oraz innych, które z całą pewnością rozbawią widza do łez. Trójka gitarzystów z Niemiec zaprezentuje się pod szyldem Gitarrissimo będącym w Niemczech stowarzyszeniem promującym muzykę gitarową i instrumenty pokrewne.

 

Ireneusz Krosny urodzony w Tychach w roku 1968. Pantomimę rozpoczął na deskach Teatru Małego w Tychach pod okiem Zbigniewa Skorka. Dziś z wielkim powodzeniem grając rozśmiesza publiczność na całym świecie. W swojej karierze zdobył liczne nagrody teatralne w kraju oraz zagranicą. W Polsce zasiada często z jury na festiwalach kabaretowych, prowadzi warsztaty teatralne związane z pantomimą oraz mową ciała. Obecnie studiuje w Nysie na wydziale Jazz Fortepian.

 

Peter Kroll-Ploeger to niemiecki specjalista od stalowych strun, który od wielu lat zwiedza ze swoją gitarą cały świat. Po drodze dzielił scenę z takimi przyjaciółmi jak Don Ross, Werner Lämmerhirt, Jimmy Wahlsteen i wieloma innymi. Niektórzy z jego kolegów odegrali ważną rolę w produkcji jego 8 płyt, które cieszą się dużą popularnością. Przez lata Peter Kroll-Ploeger stworzył różne serie koncertów gitarowych, zorganizował niezliczoną liczbę występów i raz po raz pomagał młodym muzykom, takim jak Calum Graham, w rozpoczęciu działalności w Europie. Na swoich koncertach zachwyca publiczność pełną akcji grą we wszystkich stylach oraz ekspresyjnymi balladami. Wszystko to połączone z opowieściami o utworach i jego przyjemnym głosem.

 

Angenendt Guitar Duo, czyli Martina and Tristan Angenendt zadebiutowali jako duet w Austrii w 2015 r. i od tego czasu są stałymi uczestnikami międzynarodowych festiwali gitarowych oraz grają koncerty w całej Europie. Martina Angenendt urodziła się w Steyr (Austria), a jej talent muzyczny objawił się bardzo wcześnie. Mając 14 lat studiowała na Prywatnym Uniwersytecie Antona Brucknera, a następnie na Uniwersytecie Muzyki i Dramatu w Hamburgu oraz Uniwersytecie Muzyki i Tańca w Kolonii, gdzie otrzymała stopień magistra z najwyższą oceną. Oprócz ożywionej działalności koncertowej jako solistka i kameralistka wielokrotnie, z sukcesem brała udział w międzynarodowych konkursach gitarowych, jest także nauczycielem w szkołach muzycznych w Moers i Wesel (Niemcy). W 2020 r. wydała swoją pierwszą płytę razem z tenorem Marcelem Olenieckim z renomowaną wytwórnią AureaVox. Tristan Angenendt urodził się w Wesel (Niemcy). W wieku zaledwie 14 lat został najmłodszym uczniem kiedykolwiek przyjętym na studia w renomowanej klasie prof. Huberta Käppela na Uniwersytecie Muzyki i Tańca w Kolonii, którą ukończył z wyróżnieniem. Wygrał ponad 30 nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach gitarowych i dlatego jest uważany za najbardziej utytułowanego niemieckiego gitarzystę swojego pokolenia. Obecnie prowadzi własną klasę gitary na Uniwersytecie Muzycznym i Teatralnym w Rostocku, a jego studenci odnoszą liczne sukcesy.

 

Organizator Festiwalu: Miejskie Centrum Kultury w Tychach
Współorganizator: Filharmonia Śląska im. H.M. Góreckiego w Katowicach
XVIII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego „Śląska Jesień Gitarowa” 2022 został zorganizowany ze środków miasta Tychy oraz dofinansowany ze środków Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach.
Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

 

Organizator:
Miejskie Centrum Kultury w Tychach
Czas trwania:
100 minut
Bilety:
w kasie Teatru Małego i na stronie www.ticketmaster.pl
REZERWACJA MIEJSC W KASIE TEATRU:
tel. 32 227 36 17. Odbiór zarezerwowanych biletów - najpóźniej 14 dni przed wydarzeniem.