Stan Stabilny, Teatr Bez Rzędów

47. Tyskie Spotkania Teatralne

Teatr Mały
/ Wstęp wolny

Wiersze opowiadają̨ historie spotkań́ i rozmów psychiatry i jego pacjenta, opowiadają̨̨ tak naprawdę̨ o nas wszystkich, wiodących swoje dorosłe życie w świecie pozornego dobrobytu w XXI wieku. Za młodzi na „dziadersów” od zawsze pochłoniętych pragnieniem przetrwania, za starzy na zdrowo zdystansowanych od wszystkiego millenialsów. Pokolenie „czegoś pomiędzy”.

Codziennie odbijając się od rodziców zawładniętych żądzą stabilizacji finansowej czy posiadaniem wnucząt, wpadamy na rówieśników pochłoniętych wyścigiem karier w samochodach z leasingu i podrzucających swoje dzieci na niezliczoną ilość zajęć pozaszkolnych. Na koniec dnia lądujemy u zbawczych terapeutów, psychologów, psychiatrów, oczekując magicznej pigułki, która rozwiąże nasze problemy i mniejsze lub większe kryzysy egzystencjonalne. Sęk w tym, że magiczna pigułka nie istnieje, a psychiatra jest ulepiony z tej samej gliny co jego pacjenci.

Spektakl „Stan stabilny” to lekka i osobista opowieść o pokoleniu X i Y czyli trzydziesto-, czterdziesto- i pięćdziesięciolatków. Opowieść, w której bohater w rozmowie z widzem, psychiatrą, światem i w końcu ze sobą samym mierzy się ze zmartwieniami wspólnymi dla wielu z nas. W końcu opowieść́, w której bohater stara się przede wszystkim o jedno – utrzymać stan stabilny.

Spektakl Teatru Bez Rzędów pt. „Stan stabilny” to premierowa teatralna adaptacja tomiku poezji Andrzeja Kotańskiego pt. „Wiersze o moim psychiatrze”.

 

autor scenariusza: Andrzej Kotański

reżyseria: Tadeusz Łomnicki

scenografia: Jerzy Basiura

muzyka: Tadeusz Łomnicki

obsada: Grzegorz Eckert, Jakub Sochacki

 

Spektakl trwa 50 min.