SZTUKA BYCIA NIEPRZYGOTOWANYM – rodzinna improwizowana akcja twórcza

#TYCHYNALATO

Dziedziniec Teatru Małego
/ Wstęp wolny

Zapraszamy Cię do niezapomnianej zabawy, jaką stanowi improwizacja. Jedynym potrzebnym Ci narzędziem jest wyobraźnia. Bo wszyscy, zarówno dzieci jak i rodzice, mają wyobraźnię i czasem nie zdają sobie sprawy z jej możliwości. 

Prowadzenie: Mateusz P. Barczyk, Adam Lip  (Grupa Impro „Lipny Barszcz”)

Adam Lip – Inżynier (i) pedagog. Swą karierę improwizatora rozpoczął od grywania gier impro na konwentach. Kilka lat później powstało robIM PROjekt, gdzie improwizacja zaczęła kręcić się na poważnie: występami, warsztatami i otwartymi scenami. Ponadto Adam promuje pozytywną alternatywę dla tradycyjnej edukacji poprzez fundację „W swoim żywiole”. Poza tymi poważnymi rzeczami – jeśli możemy je takimi uznać – w czasie wolnym konsumuje książki, gry, seriale, anime i (prawie całego) youtube’a.

Mateusz P. Barczyk – z wykształcenia psycholog, z zamiłowania aktor. Karierę improwizowaną rozpoczął poznawszy Adama, przy formowaniu grupy robIM PROjekt, którą współzałożył po roku edukacji w Szkole Aktorskiej Machulskich. Zawsze uwielbiał teatr, ale dzięki RobIM PROjekt pokochał teatr improwizowany. Przez rok propagował undergroundowe impro współtworząc duet The Storytellers. Szlifuje umiejętności prowadzenia warsztatów studiując pedagogikę teatru. Obecnie działa również w grupie Kran Rasputin. W sztukach scenicznych doskonalił się współtworząc teatr alternatywny oraz ucząc teatru w szkole. Jego niepoważną odskocznią od impro jest pisanie wierszem i prozą. Marzy, by wydać (kolejną!) książkę.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021