Wyspa mojej siostry, reż. Joanna Piwowar-Antosiewicz

Wyspa mojej siostry - rodzinny integracyjny projekt artystyczny / Spektakl dla grup zorganizowanych

Teatr Mały

Zapraszamy na opowieść pełną przygód, dla każdego kto boi się niekiedy przybijać do brzegów nowych, nieznanych wysp na wielkim oceanie życia… uwierzcie, nie ma nich ludożerców, dzikusów ani potworów – tylko ludzie.  Tacy sami jak Ty i Ja… Bo każdy z nas ma swoją wyspę. Na niektóre jest łatwiej dopłynąć, na inne trudno trafić bez mapy, ale warto spróbować je odnaleźć, bo każda kryje w sobie zaskakujące skarby….

Wyspa mojej siostry  to książka Katarzyny Ryrych opisująca przygody dwóch sióstr , z których jedna jest trochę „inna”. Starsza, Pippi, która jakby żyje na samotnej wyspie, w innym świecie… Na tę wyspę wprowadza nas jej młodsza siostra Myśka. Dzięki niej będziemy mogli poznać piesokota, pobiec na biegun północny i zostać wieszczem, czy nauczyć się jak zrobić ciasto górnik …na poprawę humoru. 

 W oparciu o książkę i cykl rodzinnych warsztatów, które odbyły się w okresie wakacyjnym w Teatrze Małym , dramaturżka  Justyna Lipko-Konieczna, związana z Teatrem 21, stworzyła scenariusz spektaklu,  w którym udział biorą różnorodni twórcy i realizatorzy. Powstała twórcza kooperatywa artystów i artystek skupionych, na co dzień, wokół ŚDS św. Faustyny w Tychach oraz zespołu Teatru Małego, która podjęła się próby stworzenia inicjatywy artystycznej ponad sprawnościami.

 „Nasz spektakl ukazuje, że inny nie jest ani lepszy, ani gorszy, jest po prostu innyPracując twórczo z grupą chcieliśmy nie tylko rozbroić kategorię „inności”, ale przede wszystkim, przyjrzeć się temu, czym są relacje, jak i co je tworzy. Taka perspektywa koresponduje z koncepcją programową zaproponowaną przez Dyrektora Teatru Pawła Drzewieckiego… Siłą książki i mam nadzieję naszego spektaklu jest to, że oswajamy się z odmiennością, ale jednocześnie dobrze się bawimy podążając za tym co spotyka Pippi i Myśkę ” – mówi pomysłodawczyni i reżyserka spektaklu Joanna Piwowar-Antosiewicz, na co dzień pedagożka teatru i edukatorka Teatru Małego w Tychach.

Premierowy pokaz spektaklu odbył się 3 grudnia 2022 roku w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

 

Autor: Katarzyna Ryrych

Scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna

Reżyseria: Joanna Piwowar-Antosiewicz

Choreografia: Katarzyna Helena Żeglicka, grupa CHOREON

Scenografia: Marika Wojciechowska

Muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz, Michał Sosna, Maciej Zakrzewski

Występują:

Alina Bachara

Anna Białoń

Mateusz Błoński

Halina Czypionka

Paweł Drzewiecki

Maciej Kostuś

Dorota Kusz

Sławomir Kwiotek

Mariusz Malisak

Andrzej Michalak

Arkadiusz Michalak

Patrycja Paluch

Agata Sujka

Rafał Szebesta

Aleksandra Szpura

UWAGA!

UWAGA! Spektakl przeznaczony dla osób posiadających bilet na warsztaty „Wyprawa na sąsiednią wyspę”. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt na adres: joanna.piwowar@teatrmaly.tychy.pl

 

 

Fot. Grzegorz Krzysztofik 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Patronat medialny:

ORGANIZATOR:
Teatr Mały w Tychach
CZAS TRWANIA:
55 min.
WIEK:
Spektakl rodzinny od 8 roku życia.