Wystawa rysunków Andrzeja Mleczki

Miejska Galeria Sztuki "OBOK"
/ Wstęp wolny

Rysunki i komiksy satyryczne Andrzeja Mleczki to okazja, by przyjrzeć się absurdom codzienności – tym dotyczącym życia codziennego, polityki i stosunków międzyludzkich. Ostra i ironiczna kreska rysownika nierzadko staje się najtrafniejszym komentarzem rzeczywistości. Artysta bawi się erotyką, uwypukla obyczajowość Polaków i dowcipnie żongluje słowem. 

 

Andrzej Mleczko jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich rysowników. Zadebiutował na łamach tygodnika “Student”. Jest autorem ponad 20 tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach, a jego prace prezentowane były na kilkuset wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. W tym roku Andrzej Mleczko świętuje 50-lecie pracy twórczej i 40-lecie swojej Autorskiej Galerii. Rysownik otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Na ucztę bezkonkurencyjnej satyry rysunkowej zapraszamy 18 listopada o godz. 18.00 do Miejskiej Galerii Sztuki “Obok”. Dawka humoru wybitnego rysownika zostanie zaprezentowana na blisko 50 pracach i towarzyszyć będzie 48. Tyskim Spotkaniom Teatralnym, których tematem przewodnim jest relacja „Kobieta-Mężczyzna”. 

Wystawa potrwa do 4 stycznia 2023 r.